24 Kasım 2021 Çarşamba 22:31

Sopron Basket galibiyetimizin ardından açıklamalar

Sopron Basket galibiyetimizin ardından açıklamalar

EuroLeague Women B Grubu’nda aldığımız Sopron galibiyetinin ardından başantrenörümüz Efe Güven ve basketbolcularımız Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başantrenör Efe Güven, Sopron gibi ciddi bir organizasyon karşısında aldığı galibiyetten ötürü mutlu olduğunu ifade ederek, “Muhtemelen sezon başında şu tabloyu kimse hayal etmiyordu ve beklemiyordu. Şu anda iş farklı bir noktaya gitmeye başladı. Maçı kazandığımız için tabii ki çok mutluyuz bir galibiyet almak bizim için çok önemliydi. Çünkü Sopron gerçekten kadın basketbolunda ciddi anlamda örnek alınması gereken bir organizasyon ve çok istikrarlılar. Kadrolarını koruyorlar. Hatta biz geçen sene huba gittiğimizde o zaman bu sezonun kadrosu hazırdı ve biz sene başında yapmış olduğumuz doğru hamlelerle bu sezonu da böyle iyi organizasyon olmuş bir takım karşısında kazandık. Galatasaray’ın kültüründe zaten Avrupa’da kazanmak var. Çok mutlu oldum. Kızları tebrik ediyorum. Artık yavaş yavaş ismimizi tekrardan duyurmaya ve kendimizi hissettirmeye başladık.” şeklinde konuştu.

Takımla birlikte ikinci galibiyetini aldığı için mutlu olduğunu ifade eden Kaela Davis, “Atmosfer harikaydı. Gelen taraftarımızla birlikte harika bir baskı kurduk. İyi performansımızı sonraki maçlara taşımak istiyoruz.” diye konuştu. 

27 sayı ile Sopron galibiyetinin mimarı olan Anete Steinberga, “Takımımla gurur duyuyorum. Zor olsa da bu maçı kazanmayı bildik. Buraya gelip bize destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” yorumunu yaptı.

Eski takımına karşı iyi bir performans sergileyen Tina Krajisnik, “Sezon başından beri en iyi oyunumuzu oynadık. Sahada kendimi çok iyi hissettim. Sopron takımını da tebrik ediyorum. İyi direnç gösterdiler; ama hem ofansif hem de defansif tarafta harika basketbol oynadık. Bu takımı çok seviyorum ve onlarla gurur duyuyorum. Böyle devam edeceğiz.” dedi. 

Merve Aydın ise, “Çok mutluyuz. Euroleague’de Sopron gibi önemli bir rakibi yenerek galibiyet serimizi dörde çıkardık. Taraftarımıza çok teşekkür ederiz. Bugün maça gelerek bizi yalnız bırakmadılar. Biz de gerekeni yaptık. Maçımızı kazandık. Şimdi lig maçımıza odaklanıyoruz.” şeklinde konuştu.