12 Ekim 2017 Perşembe 11:02

“Takım olarak zamana ihtiyacımız var”

“Takım olarak zamana ihtiyacımız var”

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın EuroLeague Women A Grubu ilk maçında Sopron Basket’e 72-55 yenilmesinin ardından Başantrenörümüz Marina Maljkovic değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Can Erbesler’e konuşan Maljkovic, “Ribaundlarda sayıca üstün olan taraf Sopron Basket’ti. Böyle olunca kazanmamız imkansız… Herkes sayılara bakıyor, istatistiklere değil. Çok kötü yüzdeyle şut attık. Onlar da ribaunlarda bizden üstünlerdi. Şunu unutmamalıyız ki onlar uzun zamandır EuroLeague’de mücadele ediyor ancak biz ise geçen sezon bu kupada oynamadık. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde EuroLeague’e adapte olmaya çalışıyoruz. Ancak gerçekçi olmalıyız; takım olarak zamana ihtiyacımız var.

Bugün maçı izleyen herkes görmüştür, henüz daha takım olamadık. Birlikte çok az antrenman yapabildik.  Mersin maçının ardından da söylemiştim; EuroLeague bambaşka bir organizasyon. Birlikte  daha çok antrenman yapmaya ihtiyacımız var. Takım olarak daha çok bir arada zaman geçirmeye ihtiyacımız var. Ondan sonra bir sonraki maçlarda daha iyi şansımız olabileceğini söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.