3 Ocak 2018 Çarşamba 20:08

“Üçüncü çeyrekte kontrolü kaybettik”

“Üçüncü çeyrekte kontrolü kaybettik”

EuroLeague Women A Grubu 10. haftasında Bourges Basket’e 61-79 mağlup olan Galatasaray’da koç Marina Maljkovic ve oyuncularımızdan Ewelina Kobryn mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. Demeçler şu şekilde:

Marina Maljkovic:

“Maça iyi başladık ve ilk yarı sonunda öndeydik. Ama üçüncü çeyrekte sadece iki dakikalık bir bölümde kontrolü tamamen kaybettik. Çok uzun süredir olduğu gibi yine rotasyon sıkıntılarından canımız yandı. Allie Quigley bugün yüzde yüz hazır olmamasına rağmen sahaya çıkmayı kabul etti ama ikinci yarıda tam olarak hazır olmadığı için oynayacak yeterli gücü bulamadı. Yeni transferimiz ve Quigley’nin geri dönmesiyle hafta sonunda Ormanspor’a karşı oynayacağımız çok önemli maça konsantre olmuş durumdayız. Şimdi rotasyonda normal sayıda oyuncuya sahibiz ve takım olarak çalışmamız gerekiyor. Yine de rakiplerimiz olan Fenerbahçe ve Yakın Doğu Üniversitesi seviyesinde değiliz. Bunun için de çok çalışmamız gerekiyor.”

Ewelina Kobryn:

“3. çeyrekte ne olduğunu anlayabilmiş değilim. Maçtan önce çalıştığımız şeyleri sahaya yansıtamadık. Rakipten daha iyi bir takımız, bugün kazanmalıydık. Ama önümüzde daha çok maç var. Takım olarak çalışıp daha iyi sonuç elde etmemiz gerekiyor.”