29 Aralık 2017 Cuma 18:49

Ömer Yalçınkaya’dan önemli açıklamalar

Ömer Yalçınkaya’dan önemli açıklamalar

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan “Son Topa Kadar” programına telefonla bağlandı.

Erkek ve kadın takımlarımız hakkında değerlendirmelerde bulunan Ömer Yalçınkaya şu ifadeleri kullandı:

“EuroCup’ta ilk yarıda almamız gereken galibiyetleri ikinci yarıda aldık ve kötü başladığımız gruptan top 16’ya grup ikincisi olarak çıktık. Dörtte sıfırla başladığımız ilk yarı maçlarından sonra deplasmanda aldığımız Jerusalem galibiyeti bizi ikinci yarı için umutlandırmıştı. İkinci yarıda beş maçın minimum dördünü kazanmamız gerekiyordu. Takımın birbirine uyum sağlama süreci ve biraz da evimizde oynamanın verdiği avantajla dört galibiyet almayı başardık. İkinci turdaki rakiplerimizi tanıyoruz. EuroCup’ta gidebildiğimiz kadar yukarıya gitmek istiyoruz. İlk hedefimiz son 8’e kalmak. Türkiye Ligi’nde de durumumuzu düzeltmemiz gerekiyor. Şu anda aldığımız beş galibiyetle 10. sırada yer alıyor olmamız bizi ve seyircimizi hiç memnun etmiyor. Türkiye Ligi’nde bu hafta deplasmandan galibiyet çıkartıp ilk yarının son iki maçını kazanmaya gayret edeceğiz.”

“Yarın deplasmanda oynayacağımız İstanbul BBSK takımı bence bu ligde iyi işler yapan bir takım. Buradan alacağımız bir galibiyet çok önemli çünkü ligdeki kötü gidişata ‘dur’ dememiz gerekiyor. Kuvvetli bir rakip. Yarın kazanmaktan başka amacımız yok.”

“Basketbol şubesi olarak her zaman ihtiyaçlarımız neticesinde oyuncu arayışında bulunuyoruz. Boyalı alanda oynayan üç tane oyuncumuz var. Onların pozisyonuna destek olmak amacıyla bir müddettir oyuncu arıyoruz. EuroCup Top 16’da yeni bir transferi oynatmak için en geç 2 Ocak’ta transfer kaydı yaptırmamız gerekiyor. Birkaç isim üzerinde ciddi ilerleme kaydettiğimiz bir hafta sonuna giriyoruz. Eğer bir aksilik olmazsa Salı gününe kadar bir uzun takviyesi yapacağız. Özellikle 4 numarada bize katkı sağlayan bir oyuncuya ihtiyacımız var.”

Kadın takımımız ile ilgili ise;

“Yarın oynayacağımız Fenerbahçe karşısında ligde üst sıralardaki puan farkını kapatmak için seyircimizin desteğiyle galibiyet ile çıkmak istiyoruz. Hem EuroLeague’de Play-Off’lara kalmak hem de Türkiye Ligi’nde de final hedefimize çıkmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.”

“Önümüzdeki hafta Perşembe günü üç numara pozisyonunda oynayan Amerikalı bir oyuncumuz Türkiye’ye geliyor. Yerli oyuncu transferimiz de olacak. Önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız. Yeni yılla beraber takımımızı hem yerli hem de yabancı oyuncu takviyesiyle güçlendirmeye çalışacağız. Allie Quigley de bu hafta saha idmanlarına başlamaya çalışacak.”

“Yeni yılda güçlenmiş bir kadro ile hem Avrupa hem de Türkiye Ligi’nde üstümüze düşen görevi layıkıyla yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”