5 Ağustos 2015 Çarşamba 17:02

Ömer Yalçınkaya GSTV'de Günün Manşeti'ne Konuk Oldu

Ömer Yalçınkaya GSTV'de Günün Manşeti'ne Konuk Oldu

Galatasaray Televizyonu'nda Günün Manşeti programına konuk olan Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, potada yeni sezonu değerlendirdi.

Erkek basketbol takımımızla ilgili olarak Yalçınkaya "Ergin Ataman'ın raporu doğrultusunda bir takım kurmaya çalışıyoruz. Yüksek bütçelere çıkma şansımız yok bu yüzden iyi seçimler yapıp transferlerden yüzde yüz verim almamız gerekiyor. Türk rotasyonunu güçlendirmek için arayışlarımız sürüyor. Bir ya da iki Türk oyuncuyu daha kadromuza katacağız. Kadroda altı yabancı düşünüyoruz. Bunun dördünü bünyemize kattık zaten. Tecrübeli yabancımız Micov ile devam etmek istedik. Dört numaraya Caleb Green'i, şutör ve skorer olarak Blake Schilb'i ve Türkiye'ye gelmiş en değerli isimlerden, Anadolu Efes'ten Stephane Lasme'yi transfer ettik. Guard pozisyonu için bir arayışımız var. Altıncı yabancı olarak da boyalı alan tabir ettiğimiz bölgeye bir takviye yapacağız" dedi.

Ömer Yalçınkaya Eurocup'ta hedefin şampiyonluk olduğunun altını çizerken "Eurocup'ta iç sahada Galatasaray taraftarının desteğiyle fire vermeyeceğimize inanıyorum. Deplasmanda alacağımız galibiyetlerle de bir üst tura çıkıp Eurocup'ta finale kadar emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Hedefimiz Eurocup'ta şampiyon olmak, bunun için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız" şeklinde konuştu.

Şube Genel Menajeri Yalçınkaya kadın basketbol takımımıza dair de "Işıl Alben'in varlığı, geri dönmesi Galatasaray için büyük güç demek. Tekrar bizimle olmasından mutluluk duyuyoruz. Cansu Köksal ve Jewell Loyd transferlerini gerçekleştirdik. Loyd ABD'de önemli kariyer hedefleyen isimlerden biriydi. Ekrem Memnun'un istediği bir isimdi. Altyapıdan Meltem Yıldızhan kadromuza dahil oldu. Geçen sezondan kalan isimler var; Ayşegül Günay, Bahar Çağlar, Nuria Martinez ve Jelena Dubljevic. Gençlerimiz de mevcut Seda Deniz ve İnci Güçlü. Bunların yanı sıra iki yabancı daha almak istiyoruz. Nevriye Yılmaz ile de görüşülüyor ve kalması konusunda belirli bir aşamaya geldik. Kadınlarda da hedefimizde bir değişiklik yok. Yeniden Euroleague şampiyonluğuna ulaşmayı istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.