20 Eylül 2012 Perşembe 22:20

Şube Koordinatörü Murat Özyer Açıklamalarda Bulundu

Şube Koordinatörü Murat Özyer Açıklamalarda Bulundu

Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer, Galatasaray Televizyonu Ana Haber Bülteni'nde Banvit-TÜBAD Turnuvası, David Hawkins ve Nevriye Yılmaz sağlık durumlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Özyer konuşmasına Bandırma'daki organizasyon ile başlayarak "Banvit ve TÜBAD’IN birlikte düzenlendiği çok güzel bir turnuvadayız. Bizim için de Antalya Rixos Cup’tan sonra bir devam niteliği taşıyor organizasyon. Turnuvalar arasında antrenman yapacağımız süre çok azdı. Koçumuz tarafından planlanan bir dönem yaşıyoruz. Lokomotif Kuban maçına baktığımızda geriden gelerek kazanabileceğimizi gördük. Bu hazırlık döneminde maç sonucundan çok Ergin Ataman’ın uygulamak istediği oyun sisteminin oturması, takımın beraber oynamayı öğrenmesi ve maç ritmini kazanması önemli bizim için" dedi.

Hawkins'in son durumuna değinen Özyer "David Hawkins üçüncü çeyrekte kaburgasına gelen bir darbe sebebiyle sakatlık geçirdi. Bandırma'daki hastanede iki farklı röntgen çekildi ve buradaki doktorlar şu an için önemli bir şeyi olmadığını ve oyuncunun bu akşamı kontrol altında geçireceğini belirttiler" şeklinde konuştu.

Sözlerini kadın basketbol takımımızın yıldız isimlerinden Nevriye Yılmaz'ın geçirdiği operasyon ile sürdüren Özyer "Nevriye Yılmaz belinde oluşan fıtıktan dolayı Pazartesi günü ameliyat oldu. Ameliyatı geçirir geçirmez de doktorlar tarafından yürütüldü. Doktorları ameliyatın iyi geçtiğini söyledi. Nevriye de kendini iyi hissediyor. Bir buçuk ay sonra parkelere geri döneceğini öğrendik. Tabii bu ileri ve geriye alınabilir bir tarih. Biz oyuncumuz en kısa zamanda ve en sağlıklı şekilde parkelere dönmesi için gereken bütün müdahaleleri kulüp olarak yapacağız. Nevriye’nin bu sıkıntısı geçtiğimiz Cumartesi günü idmanda istemeden beline gelen bir darbe sonucu oldu ve yere düştü. Ondan sonraki tetkiklerde doktorların bize yazılı olarak verdiği raporda yeni oluşan bir fıtıktan söz ediliyor. Spor hayatına devam edebilmesi için de bu oluşan fıtığın ameliyat edilmesi gerekiyordu. O yüzden Pazartesi günü ameliyat edildi. Nevriye Fenerbahçe’den bize transfer olurken iki Milli Takım turnuvası arasında bu transferi gerçekleştirdik. Kadın Milli Takımı Olimpiyatlara katılmak için bir eleme oynadı. O turnuvanın sonunda 6 Temmuz’da biz full bir sağlık testi yaptık. Testin sonunda beş ayrı doktordan spor yapmasında sıkıntı olmadığının raporunu aldık. Ondan sonra kontrat imzaladık. Bunu hatırlatmak istiyorum unutanlara. Biz bu sözleşmeyi imzaladıktan sonra Nevriye Olimpiyatlara gitmek için Milli Takım kampına katıldı. Olimpiyatlarda 26 dakika ortalamayla A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın en çok ve en iyi oynayan oyuncusu oldu. Sonra diğer oyuncularımız Bahar, Işıl, Şaziye ile birlikte Baş antrenör Ekrem Memnun’un verdiği sürede izin yaptı. Sonra takıma katıldı ve çok iyi idman yapıyordu. Fakat sporda böyle şeyler var ve olmaya da devam edecektir İstememize rağmen. Kimsenin başına gelmesini istemeyiz. Cumartesi günü de başına böyle bir sakatlık geldi. Ümit ediyorum en kısa zamanda bizimle beraber olacak. Daha önce Galatasaray formasıyla yarım bıraktığı kupa serisine kaldığı yerden devam edecek." diyerek konuşmasını sonlandırdı.