20 Mayıs 2022 Cuma 16:13

Galatasaray Tunç Holding 71-57 Bağcılar Belediyesi

Galatasaray Tunç Holding 71-57 Bağcılar Belediyesi

Engelsiz Aslanlar, galibiyet serisini sürdürdü. Galatasaray Tunç Holding, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nin 28. haftasında Bağcılar Belediyesi ile karşılaştı. Sarı kırmızılı ekibimiz mücadeleden 71-57 galip ayrıldı.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları Ayazağa Kampüsü Dr. Özge Sezerman Spor Salonu'nda oynanan karşılaşma takımımızın 71-57’lik galibiyetiyle sonuçlandı. Üst üste dokuzuncu toplam 22. galibiyetini alan Galatasaray Tunç Holding ligdeki puanını 50'ye yükseltti.

Takımımız karşılaşmaya Enes, Deniz, Mustafa, Mücahit ve Maşide 5'i ile çıktı. Engelsiz Aslanlar ilk çeyreği 18-10 devreyi de 33-29 üstün tamamladı. Üçüncü çeyreği 50-45 önde geçen takımımız dördüncü çeyrekte farkı açarak karşılaşmayı 71-57 kazandı. Enes Bulut 30 sayı ile en skorer oyuncumuz olurken, Mustafa Muhittinoğlu da 16 sayı ile galibiyete önemli katkıda bulundu.

Karşılaşmada ayrıca günün anısına Işık Okulları tarafından Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen, Tunç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan, iki takımın başantrenörlerine ve maçta görev yapan hakemlere plaket takdim edildi.

Galatasaray Spor Kulübü adına plaketi ise Galatasaray Televizyonu'ndan Alican Baykın, okul müdürü Özgür Alper'den aldı.