30 Ekim 2022 Pazar 20:21

Florya’da U12 Cumhuriyet Şenliği gerçekleştirildi

Florya’da U12 Cumhuriyet Şenliği gerçekleştirildi

Türkiye Cumhuriyeti'nin 99. kuruluş yıl dönümü kapsamında Florya Metin Oktay Tesisleri’nde U12 Cumhuriyet Şenliği düzenlendi.

U12 yaş grubunda 12 takımın mücadele ettiği turnuvada Galatasaray, U12 yaş grubunda sarı ve kırmızı olarak 2 takımla yer aldı. Turnuvada Bayrampaşa Tuna Spor, Zeytinburnu Damlaspor, Küçükçekmece İdman Yurdu, Başakşehir Belediyesi Spor Kulübü, Selimiye Spor, Çamlıca Spor Kulübü, Bağlarbaşı Spor Kulübü, Gazi Mahallesi Spor Kulübü ve Beşyüzevler Spor Kulübü mücadele etti.

Sıralama ve şampiyonun belirlenmediği turnuvada gün boyu çeşitli faaliyetler gerçekleştiren genç sporcular, coşku dolu anlar yaşadı.

Cumhuriyet şenliğine dair Galatasaray Futbol Akademisi Koordinatörü Emir Kıvırcık, Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Orhan Atik ve Futbol Akademisi İdari Menajeri Egemen Ersoy Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Futbol Akademisi Koordinatörü Emir Kıvırcık, “29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü anma töreni düzenleyelim istedik. Sağ olsun Orhan Atik hocamız ve Egemen Ersoy çok ciddi bir çalışma gerçekleştirdi. Nefis bir organizasyon yaptı. Hepinize teşekkür ederim. Hepiniz geldiniz, bizi onurlandırdınız. Çocuklarımıza umarım çok güzel bir gün yaşatıp Cumhuriyetimizin önemini bir kez daha spor anlamında hissettirmeye çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Orhan Atik ise şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin çocuklarını bugün tesislerimizde ağırlamak istedik. Bu etkinliğimiz bizim kulübümüzce planlanmış bir oluşumdu. Başkanımızın da ifade ettiği gibi bu etkinliklerimiz devam edecek. Bugün 10 tane İstanbul’un amatör kulübünü U12 yaş grubundaki çocuklarını buraya davet ettik. Kendi çocuklarımız, U9, U10, U11 takımımız burada. Bu şenliği tüm Cumhuriyetin çocuklarına armağan ediyorum.”

Futbol Akademisi İdari Menajeri Egemen Ersoy da “Çok mutluyuz, çok önem verdiğimiz çok değerli bir günümüz. Çocukların da bugünün anlamını iyice pekiştirmeleri için ve burada diğer rakip arkadaşları ile kaynaşmaları için böyle günleri fırsata çevirmeye çalışıyoruz. Çocuklar bugünü doya doya yaşasın diye bu şenliği organize ettik.” dedi.