8 Temmuz 2021 Perşembe 19:43

“İyi ki Galatasaraylıyım”

“İyi ki Galatasaraylıyım”

Galatasaray’a ilk imzasını 47 yıl önce bugün atan teknik direktörümüz Fatih Terim için Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleşen idmanın ardından futbolcularımız tarafından kutlama pastası kesildi.

Teknik direktörümüz Fatih Terim, duygu ve düşüncelerini Galatasaray Televizyonu’na aktardı. 

''İYİ Kİ GALATASARAYLIYIM!''

“Söylerken çok basit geliyor ama 47 yıl hakikaten çok. Oyuncularımın da söylediği gibi… İnşallah beni geçersiniz dedim. İmkânsız gibi bir şey söylediler. Çok zor. Kolay bir şey değil. Rahmetli Metin Oktay ağabeyimiz Adana’ya gidip, yine rahmetli babam kendisine oğlum sana emanet dediğinden bu tarafa tam 47 yıl geçmiş. Metin ağabey, emaneti getirdi. Emanete iyi baktı. Allah rahmet eylesin ona da… Galatasaraylı Fatih olduk. Arkasından evlendim. Arkasından çocuklarım oldu. Arkasından torunlarım oldu. Arkasından teknik adam olduk. Bu yılları Allah’a şükür ki çok istediğim bir yerde, yani Galatasaray’da geçirdim. Benim için bu çok gurur verici bir olay. Bir camiaya bu kadar yıl hizmet etmek, onun bayrağını taşımak ve ben oralıyım demek bunlar herhalde gururların en büyüğü. İyi ki Galatasaraylıyım. İyi ki Galatasaray’da oynamışım. İyi ki Galatasaray’da hocalık yapıyorum. Dediğim gibi birdim, iki, ikiyken dört, dörtken sekiz, on, on iki ailemizle beraber hem büyüyoruz hem de Galatasaray ailesi büyüyor. Beni bu zaman zarfında hatamla, sevabımla, günahımla kabul eden Galatasaray camiasına, Türk futbol camiasına ama özellikle Galatasaraylılara sonsuz teşekkür ederim. O kadar güzel günler geçirdik ki kötü günleri de güzel günler olarak yad ediyorum. Çünkü hayatta her şey hep güzel olmaz. Aradaki bazı kötü hatıralar bile bizim için yaşanması çok zor hadiseler bir defa. Bunun içerisinde teraziye baktığımızda başarı tarafımızın kefede ağır bastığını görmek de beni ayrıca çok mutlu ediyor. Ezcümle her zaman söylediğim gibi; yaşadığım üçgen içerisindeki en önemli açılardan bir tanesi ailem ile beraber Galatasaray. Ben de oyuncularımın nazik jestine ve sizin dileklerinize teşekkür ediyorum. Buradan da tüm Galatasaraylılara sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

‘’1974’te imzayı attığınızda böyle bir tarih yazılacağını hiç düşündünüz mü, hiç hayal ettiniz mi?’’ şeklindeki soruya teknik direktörümüz Fatih Terim:

’Muhakkak hayal edersiniz ama Allah bana Galatasaray ile beraber öyle şeyler nasip etti ki, bu her insana nasip olacak şey değil. O yüzden muhakkak ki hayal etmeden hiçbir şey olmaz. Hayal ettim burada oynayacağım. Burada kaptan olacağım. En son buraya geleceğim. Bunların hepsini yaptım. Burada büyük başarılar elde edeceğim ama düşündüğümüzün de üstünde bir başarı hanemiz olduğu çok açık. Onun için burada gönlüm çok rahat. Çok müsterihim. Bugün dünyada Galatasaray tanınıyorsa, birçok Galatasaraylının, tüm Galatasaraylıların bunda emeği vardır. Bu da beni en çok mutlu eden şeydir. Dünyanın herhangi bir yerine gittiğinizde Galatasaray denildiğinde biliyorlarsa ve tanıyorlarsa zaten ne yaptığın ortadadır. Galatasaray bunu başardı. Biz de bu başarının bir parçası olduk. Bundan dolayı çok mutluyum. Tabii bunu ben tek başıma yapmadım. Birçok arkadaşım var. Birçok Galatasaraylı var ki önce söyledim zaten. Hepsine de buradan teşekkür ederim. Hayallerin de benim hayallerimin sınırı yok belki ama onun bile düşünürken bazen üstünde şeyler oldu burada. Çok şükür bunlarla ne kadar övünsek az.’’