3 Ağustos 2016 Çarşamba 14:18

15 Temmuz Gazisi Oğuz Ayanoğlu'na Ziyaret

15 Temmuz Gazisi Oğuz Ayanoğlu'na Ziyaret

15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan cuntacıların hain saldırısına karşı koyan isimlerden ikisi Ayanoğlu Ailesi'ndendi. Onur Ensar Ayanoğlu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde açılan ateş sonucu şehit edilirken kardeşi Emin Oğuz Ayanoğlu yaralandı.

Bugün Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın ve Galatasaray Kulübü Medya ve İletişim Direktörü İskender Baydar, Galatasaray taraftarı olan gazimiz Emin Oğuz Ayanoğlu'nu tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi İstanbul Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde hem başsağlığı hem de geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. 

Oğuz Ayanoğlu nezdinde o gece sokağa çıkan, demokrasi için mücadele eden herkese teşekkür edilirken taraftarımız Oğuz Ayanoğlu'na imzalı forma hediye edildi. Oğuz; kendisini iyi hissettiği ilk maça özel olarak davet edildi.

Rehabilitasyon süreci devam eden Oğuz Ayanoğlu, ziyaret esnasında GSTV mikrofonuna kısa bir konuşma yaptı. Gazi Oğuz Ayanoğlu, "Böyle bir şey beklemiyordum. Sürpriz oldu. Çok gönülden teşekkür ederim başkanımıza. O akşam ailecek acı yaşadık. Kardeşim şehit oldu, ben gazi oldum. Vatan olarak büyük şeyler atlattık. Ama vatanımızı kimseye bırakmadık. Bu vatanın sahipsiz olmadığını herkese gösterdik. Türklere zorla bir şey yaptırılamayacağını, ne kadar güçlü ve imanlı olduğumuzu bütün dünyaya gösterdik" dedi.   

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın ise "Galatasaraylı kardeşime yardım eden doktor meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağlık durumunun iyi olduğunu gördük, bu nedenle mutluluğumuz büyük. Oğuz kardeşimize başkanımız ve yönetim kurulumuzun selamını ilettik ve formamızı hediye ettik" açıklamasında bulundu.