25 Ocak 2023 Çarşamba 13:16

Abdülkerim Bardakcı: "Ligin en iyisiyiz"

Abdülkerim Bardakcı: "Ligin en iyisiyiz"

Futbolcumuz Abdülkerim Bardakcı, bugün gerçekleştirdiğimiz antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Adaptasyon sürecini çabuk atlatarak form tuttuğunu dile getiren Bardakcı, "Konya gibi bir şehirden İstanbul'a ve çok büyük bir camiaya geliyorsunuz. Tabii ki bunun zorlukları var, yeni arkadaşlıklar ediniyorsunuz. Birkaç tane hata yaptım, bu anlamda psikolojik anlamda zorlandım ama genel olarak psikolojisi güçlü bir insanım. Her hafta çalışarak, üstüne koyarak bu süreci atlattım" ifadelerini kullandı.

Giresunspor karşısında takım arkadaşı Victor Nelsson'un cezalı olmasından ötürü oynayamayacağının hatırlatılması üzerine ise oyuncumuz, "Kimsenin şüphesi olmasın. Emin, Metehan ve Ross genç olmalarına rağmen çıkıp aslanlar gibi mücadele edecektir" ifadelerini kullandı.

“ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Şampiyonluğun en kuvvetli adayının Galatasaray olduğunu dile getiren başarılı stoper, "Bizim sene başından beri tek odaklandığımız şey, şampiyonluk. Bana göre de Allah'ın izniyle şampiyon olacağız. En iyi futbolu oynayan, en iyi çalışan ve mücadele eden biziz. Çok daha iyi bir aile ortamımız var. Bu da sonunda başarıyı getiriyor" diye konuştu.

İyi performansı dolayısıyla milli takımdan davet beklediğini söyleyen Abdülkerim Bardakcı "Her Türk futbolcu gibi ben de davet bekliyorum. Şu anda iyi bir performans sergiliyorum. Oraya gidip milli formayı terletmek için sabırsızlanıyorum" şeklinde konuştu.

Oyunun her yönünde iyi bir grafik çizdiklerini ifade eden başarılı stoper, “Oyunun iki tarafında çok iyi oyuncularımız var. Defansı en önde, hücumu en geride başlatıyoruz. Şu an için her ikisi de çok iyi. İnşallah az gol yemeye ve çok gol atmaya devam ederiz" diye konuştu.

“MUSLERA FAKTÖRÜ ÖNEMLİ”

İyi savunma performansının takım formuyla ölçülebileceğini dile getiren Abdülkerim Bardakcı, “"Geçen sene psikolojik olarak kötü zaman geçiren bir Galatasaray vardı ve ister istemez oyuncular bundan etkileniyordu. Kişisel olarak ben Marcao'yu çok beğeniyorum. Takım iyi olunca savunmayı da iyi yapıyorsunuz. Biz, Victor ile çok iyi anlaşıyoruz. Geçen maçtan sonra da söyledim, arkamızda Muslera gibi bir faktör var. O da bizim için çok önemli."

“GOLLERİMLE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUM”

Defansın yanı sıra gol de atmak istediğini söyleyen oyuncumuz, "Benim en önemli özelliklerimden birisi mücadelenin yanı sıra oyun kurabilmek. Takımıma bu anlamda daha fazla katkı sağlamak istiyorum. Geçen sene çok gol atmıştım, bu sene çok kaçırdım. İnşallah gollerime de başlayacağım ve daha çok katkı sağlayacağım.” şeklinde konuştu.

“TEK ODAĞIM GALATASARAY’DA ŞAMPİYONLUKLAR YAŞAMAK”

Şu anda eriştiği seviyeye çok daha erken yaşta erişememe sebebiyle ilgili olarak ise Bardakcı, "Benim de en çok üzüldüğüm konulardan birisi bu. Konyaspor'dayken alt liglere çok fazla kiralık gittim. Ben de geç kaldığımı düşünüyorum. Daha genç yaşlarda bu seviyeyi yakalasaydım çok farklı olabilirdi. Her şey nasip kısmet. Nasibimizde böylesi varmış. Sürekli oynamak isteyen, yedek kalmayı sevmeyen bir futbolcuyum. O yüzden hep kiralık gitmek istedim.” dedi. 

Abdülkerim Bardakcı, "Avrupa'da bir kulüpte forma giyme hayali olup olmadığı şeklindeki soruya, "Şu anda tek odaklandığım şey, Galatasaray'da şampiyonluklar yaşamak. İnşallah Galatasaray'ın bir efsanesi olarak kalabilirim" diye yanıt verdi.

Ligin en iyisi olduklarının altını çizen futbolcumuz, “Takımdaki büyükler aile ortamı yaratıyor. Herkes birbirine destek oluyor. İstatistikler yalan söylemez. Ligin en iyisiyiz. İnşallah böyle devam edeceğiz. Galibiyet serisini en uzun ne kadar sürdürürsek ona çalışmaya devam edeceğiz.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.