5 Haziran 2023 Pazartesi 04:09

Bafetimbi Gomis: "Tarihi bir zafer kazandık"

Bafetimbi Gomis: "Tarihi bir zafer kazandık"

Futbolcumuz Bafetimbi Gomis, Fenerbahçe galibiyeti sonrası şampiyonluk kutlamalarında Galatasaray Televizyonu’na konuştu.

Gomis, “Başkanımız ve yöneticilerimiz çok öngörülü ve vizyonlu insanlar. Çünkü sorunlu zamanlarda bizi çok iyi yönlendirdiler. Zor zamanlarda iyi bir kaptan gibi gemiyi limana sağ salim yanaştırdılar. Bu akşam Fenerbahçe’ye karşı tarihi bir zafer kazandık. 100. yıl şampiyonluğunu elde ettiğimiz için çok mutluyum. Erden Bey ve onun kulüp içinde yarattığı atmosferle, tüm getirdiği oyuncularla burada şampiyon olduk.  ifadelerini kullandı. 

“İYİ BİR ŞEKİLDE BIRAKIYORUM"

Galatasaray’da şampiyonlukla bıraktığı için mutlu olduğunu ifade eden Gomis, “Bu akşam benim son maçımdı. Geçen sene geldiğimde tarihin en kötü Galatasaray’ından biri vardı. Taraftarlar ve oyuncular zor bir süreçten geçiyordu. Benim için bu sene çok iyiydi. Şampiyon olduk. İyi bir şekilde bırakıyorum. Benden sonra Efe, Barış, Yunus gibi yetenekli oyuncular Galatasaray’la Şampiyonlar Ligi oynama şansı elde edecekler. Onlar için de çok mutluyum. Bu sene saha içinde ve saha dışında farklı görevlerim vardı. Bu görevleri yerine getirmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Örnek ve rol model olarak bu seneyi tamamlıyorum.” dedi.