11 Mart 2018 Pazar 21:56

“Böyle maçlar sizi büyük takım yapar”

“Böyle maçlar sizi büyük takım yapar”

Galatasaray Futbol Takım Teknik Direktörü Fatih Terim 1-0 geriden gelip 2-1 kazanılan Atiker Konyaspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in mücadeleyle ilgili değerlendirmesi şu şekildeydi:

“Maç öncesi öngördüğümüz, göremediğimiz, ne kadar şey varsa hepsini yaşadık. Benim oyuncularım, rakip, saha yönetimi, çileden çıkarma rekorunu kırdırlar. Özellikle televizyon başında seyredenler maçın yorumunu kısa yapmanın ne kadar zor olacağına hak verirler.”

“Müthiş bir maç yaşandı. Sanki 1-0 mağlup başladık. Baktığınız zaman hücum adına gereken ne varsa yaptık. 6 tane şut gelmiş kalemize, 2 isabet var. 25 şut atmışız, 9 isabet var. 50 defa ceza sahasına giriş yapmışız. Bu hücum adına çok sevindirici.”

“Konyaspor da düşme tehlikesi yaşayan bir takım olarak, esasen burada olmaması gereken bir kadroya sahipler, iyi mücadele etti. Penaltıyı atamadık. İkinci golü yer miydik, evet. Hayat risk. Futbolda da risk hiçbir zaman bitmez. Oyunda yüzde 70’e 30 ya da 71-29’luk bir topun kalma yüzdesi var. İstatistiklere baktığımız zaman her şeyi göstermese de bayağı bir şeyde üstünüz. Bunun karşılığı olmalıydı zaten.”

“Böyle maçlar oynayacağız bundan sonra da. Böyle bir maçın atından kalkmak sizi büyük takım yapar. Böyle maçlardan dönüş yapmak sizi güvenli hale getirir. Oyuncularımı kutluyorum. Bırakmadıkları, pes etmedikleri ve 3 puanı aldıkları için gurur duyuyorum ve tebrik ediyorum.”