23 Şubat 2018 Cuma 22:57

“Çalıştığını yapan bir Galatasaray vardı”

“Çalıştığını yapan bir Galatasaray vardı”

Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim 5-0 kazanılan Bursaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'in sözleri şu şekildeydi:

“Bugünkü oyunla ilgili birçok olumlu şey söyleyebiliriz. En önemlisi birçok pozisyon üretirken, rakibe de hiç pozisyon vermedik. Tamamen oyunun hâkimi bir Galatasaray vardı. Kalemize şut 11’e 11’ken de attırmadık. Burada biz golleri bulurken çok pozisyon da bulduk. Bu bizim için çok önemli. Sahada çalıştığını yapan bir Galatasaray vardı. Oyuncularımız coşkuyla devam ettiler. Rakibin 10 kişi kalması da 1-0’dan sonra önemli bir etken. Ama çok zevkli ve seyir zevki yüksek bir maç oldu. 3 puan önemliydi ama bunu farklı bir sonuçla almak daha da iyi. İyi bir hafta geçirdiğimizi söyleyebiliriz.”

“Bugün ikinci yarıda da gereğini yaptık. Hatta belki de 4-0’dan sonra topun sahibi olup biraz daha yavaş oynayabilir, topun bizde kalmasını sağlayabilirdik ama oyuncular oynadıkları oyundan zevk aldılar. Çok enteresan bir istatistik vardı. 68’de ilk defa kalemize şut atılmış. Birçok pozisyon bulmuşuz farklı sonucun dışında. Pas yüzdemiz bir hayali rakibe oranla yüksek. 11’e 11 için de söylüyorum bunları. 11’e 10’dan sonra çok doğru bir yaklaşım olmaz. Bursa 11 kişiyken iyi kapanan ve defans yapan bir takım. Yaptığımız pres ve kaptığımız toplar çok önemli. Oyuncularımı kutluyorum. Bizim biraz daha bench’ten katkı almamız lazım. Girenler daha fazla iş yapmalılar ki alternatiflerimiz çoğalsın. Çok şükür haftayı en iyi şekilde kapadık.”