16 Aralık 2020 Çarşamba 14:45

Fatih Karagümrük maçını hakem Mustafa Öğretmenoğlu yönetecek

Fatih Karagümrük maçını hakem Mustafa Öğretmenoğlu yönetecek

Galatasarayımızın Süper Lig'in 13. hafta maçında Fatih Karagümrük ile oynayacağı maçı hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nun yöneteceği açıklandı. Öğretmenoğlu'nun yardımcılıklarını Serkan Ok ile Murat Engin Gözütok yapacak. Maçın 4. hakemi ise Çağdaş Altay olacak.

Süper Lig'de 38 maç yöneten Mustafa Öğretmenoğlu, bu maçlarda 171 kez sarı kartına, 17 kez ise kırmızı kartına başvurdu. Bu Süper Lig maçlarında 22 kez ev sahibi takım, 8 kez deplasman takımları galip geldi.

Mustafa Öğretmenoğlu'nun hakem olarak görev aldığı toplam 274 maçta ise ev sahibi takımları %48, deplasman takımları %30 galibiyet oranı elde etti. Maç başına %4,88 sarı kart, %0,3 kırmızı kart oranı ortaya çıktı. 

Antalya Bölgesi hakemi olan Mustafa Öğretmenoğlu, Galatasarayımızın üç maçında hakem olarak görev aldı. Bu maçlarda takımımız 2 galibiyet ve 1 beraberlik elde etti. Bu üç maçta takımımıza üç sarı kart ve 1 kırmızı kart, rakip takıma ise 15 sarı kart ve 4 kırmızı kart gösterildi. 

Mustafa Öğretmenoğlu'nun yönettiği son olarak Galatasaray maçı, Süper Lig 2019-2020 sezonunun ilk yarısında oynanan Kayserispor mücadelesi oldu. Bu maçta takımımız 3-2'lik skorla kazandı. Rakip takımdan üç oyuncu, takımımızdan bir oyuncu kırmızı kartla cezalandırıldı.