21 Nisan 2018 Cumartesi 22:08

Fatih Terim'den açıklamalar

Fatih Terim'den açıklamalar

Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim 3-2 kazanılan Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim, Sinan Gümüş’ün performansı hakkında “Maçtan evvel Sinan ve Yasin ile konuştum, kupa maçının üzerindeki o sevimsiz havayı atmak için takım ısınmadayken odama çağırdım... Çok da doğru oldu. İyi iş yaptı. Böyle olmalı demiştim zaten kendisine. Biz hala onun etkisindeyiz ama onlar üzerindeki kara bulutları atmış oldular… Bütün oyunculara ihtiyacımız var. Bazı oyuncularımın mental ve fiziksel olarak yorulduğu durumlarda bu oyunculara ihtiyacımız var. Sinan adına çok sevinçliyim. Temiz ve iyi bir çocuk. O olduğu zaman da hiç olmazsa sahada sol ayaklı bir oyucumuz oluyor” ifadelerini kullandı.

Akhisarspor mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklamalar ve Maicon’un gördüğü kırmızı kart ile ilgili de görüş belirten Fatih Terim, “Oyuncuya kızacaksam bire bir kızarım. Kamuoyu önünde kızmam. Benim Mayıs işaretim genel manada. Buraya gelmeden Maicon ile sabah kahvaltıda konuştuk. Öyle dev gibi bir adamın bu kadar üzgün olacağını hiç tahmin etmemiştim. Maicon çok iyi bir profesyonel, çok iyi bir aile babası, çok iyi bir takım oyuncusu. Hepsi hata yapıyor. Maicon’un hatası birçok şeyi aynı anda daha fazlasıyla verebilmek… Onun için odama çağırdım, gelmeden konuştum. Bu hafta sonunu git ailenle geçir dedim. Üzüntünün de ötesinde bir hali vardı. Koca adamın ağlaması insanı perişan ediyor. Maicon bize lazım. Maicon, Serdar cezalı olsa da olmasa da lazım. Her kötü oynayan oyuncuyu ben atsam, seyirci de affetmese takım bulamayız. Taraftarımız da zaten çok zeki davranıyor. En çok da Maicon’a sahip çıkacaklardır. Bugün Maicon kırmızı kartla atıldığı için belki ön plana geldi, gündeme geldi ama yoksa Maicon’dan çok daha kötü oyuncular vardı. Ama biz o işi halletmiştik. Galatasaraylılar rahat etsinler öyle bir şey yok. Ne olacaksa da hayırlısıyla seçimimizden sonra değerli başkanımız ve yöneticilerimizle oturacağız o zaman bakacağız. Bizim şu an her oyuncuya ihtiyacımız var. Önemli olan büyük takımlarda krizi yönetebilmektir. Biz yöneticiyiz idareci değil” şeklinde konuştu.