28 Kasım 2021 Pazar 21:49

Fernando Muslera’dan maç sonrası açıklamalar

Fernando Muslera’dan maç sonrası açıklamalar

Galatasarayımızın Süper Lig'de oynadığı Yeni Malatyaspor maçının ardından kaptanımız Fernando Muslera, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Kulübümüzün 37. Başkanı Sayın Mustafa Cengiz’in vefatı sebebiyle üzgün olduklarını belirten Muslera, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün tabii ki futboldan daha önemli bir olay yaşadık. Ne yazık ki bizi inanılmaz üzüntüye boğan bir olay yaşadık. Allah nur içinde yatırsın. Bir önceki başkanımız Sayın Mustafa Cengiz’i kaybettik. Gerçekten inanılmaz iyi bir insandı. Hep bizimle beraber olan bir başkandı. Çok saygıdeğer bir insandı o yüzden bütün camianın başı sağ olsun, ailesinin, hepimizin başı sağ olsun. Maçtan önce aldığımız bir haber bizi tabii inanılmaz üzüntüye soktu.”

Muslera’nın karşılaşmayla ilgili açıklamaları ise şu şekilde:

“Öncelikle az önce maçın adamını seçmeye çalışıyordunuz ekranda gördüm. Bence bugün maçın adamı tartışmasız Ertaç. Çok iyi performans gösterdi o yüzden kendisini tebrik ediyorum. Birçok pozisyonu kurtardı. Bize karşı da genelde iyi oynuyor kendisi. O yüzden bir kez daha tebrik ediyorum. Bugün rakibimiz beklediğimiz şekilde defansif oynadı. Birçok kişiyle defans yaptı. İlk yarıda çok iyi değildik. Maça pek giremedik ama ikinci yarıda yaptığımız değişikliklerle beraber daha çok pozisyona girdik, daha çok Galatasaray topa hakim olan, pozisyonlara giren taraftı. Maalesef kaleciyi geçemedik. Tabii ki gol atmamız gerekiyordu. Bu tip maçlarda pozisyon yakaladığınız zaman mutlaka gole çevirmeniz gerekiyor ancak böyle galip gelebiliyorsunuz. Biz bunu yapamadık. Girdiğimiz pozisyonları gole çeviremedik. Diğer taraftan verilmeyen bir penaltı var. Bunları çok konuşmak istemiyorum. Fenerbahçe maçında Mesut Özil’in golünden önce Kerem’e yapılan faul var. Verilmeyen penaltı var, bugün yine verilmeyen penaltı var. Bunları çok konuşmamak lazım ama ne yazık ki konuşmak zorunda kalıyoruz. İsteriz ki normal yollarla atalım golümüzü. Bu tip pozisyonlarda verilmeyince artık bizim de yapabileceğimiz bir şey kalmıyor. Hem derbide verilmeyen kararlar, hem burada verilmeyen bir penaltı artık üst üste gelince yapabileceğimiz bir şey kalmıyor açıkçası.”