3 Aralık 2020 Perşembe 17:30

Fernando Muslera ve Marcao Teixeira ödüllerini aldı

Fernando Muslera ve Marcao Teixeira ödüllerini aldı

Fotomaç Gazetesi tarafından düzenlenen Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni'nde kalecimiz Fernando Muslera, Yılın En Değerli Yabancı Futbolcusu; oyuncumuz Marcao Teixeira ise Yılın Savunma Oyuncusu ödülünü aldılar.

Ödül töreninde Başkanımız Mustafa Cengiz katılımcı olarak yer aldı.

Futbol takımımız ile ilgili gelen sorulara yanıt veren Başkanımız Mustafa Cengiz, "Tüm kalan maçlarımızın ve sonuçlarının aynı şekilde olmasını diliyorum. Sevgili futbolcularımıza, teknik heyetimize ve hocamıza sahada olmasa da bütün kalpleriyle bizi destekleyen sevgili taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Tabii ki basın emekçisi kardeşlerimize de bilvesile teşekkür ederim. Muslera, inşallah ocak ayında dönecek. Ocak ayı da geliyor. Menajerlerin dönemi başlıyor. Bizim dışımızda birtakım algı yönetimleri bütün kulüp başkanlarının ortak sorunu. Av mevsimi başladı.  Hangi menajer algı yönetiminde daha güçlüyse kendi futbolcusunu pazarlıyor. Bunu başkanlığımın 2-3 yılı içinde gördüm, yaşadım. Taraftarlarımızın istekleri bitmez. Ben de bir taraftarım. Messi'yi, Ronaldo'yu, aklınıza gelebilecek en iyi 11 kadroyu istiyorum. Bunu yapamayan kendim dahil bütün başkanlara da beceriksiz diyorum. Dünyanın en zor işlerinden birinin, bir sivil toplum örgütünde bir ajandanız yoksa, sadece tatmin için orada bulunuyorsanız en zor işlerden birinin olduğunu gördüm. Vefa, teşekkür, sadakat duygularının kendi cephenizden en aza indirgendiğini görüyorsunuz. Kulüpler bütün Avrupa'da dünyada zor durumda. Bu total bir zorluk. Biz futbolcularımızla tek tek görüştük. Kendi çıkarına aykırı hiçbir şeyi insanlar kabul etmez. Bir şeye katlanacaksak ortak fedakârlık lazım. Bu bir takım oyunu, birliktelik. Tek başına olmaz. Eğer birileri sıkıntı çekiyorsa, bu bir camia ise, o camiayı oluşturan en önemli paydaşlar olan kişiler de fedakârlık etmeli. Gelirlerimiz yarı yarıya düştü. Giderlerimizin yüzde 80'i Euro cinsinden. Devletimiz sağ olsun yardımcı oluyor. Devletimize şükran duyuyoruz. Pandemi dönemi ne kadar böyle gider? Benim kanaatim 4 ay dayanamayız. Geçen yıl Beşiktaş maçından önce bir kehanette bulunmuştum 1 yıl sürer diye. İnşallah mart-nisan aylarında seyircili olarak yine sahalarda kıyasıya, dürüstlük ve fair içinde mücadele ederiz." diye konuştu.

Marcao'nun transferi konusunda gelen soruyu yanıtlayan Başkanımız Mustafa Cengiz, "Kişiliğimi hiçbir kuruşa satmam. Profesyonel kulüplerde maddi değeri olan her şey için o oyuncunun hayrına ve camianın hayrına ise gereken yapılır. Dün hocam ile beraberdim. Sevgili Marcao'yu transfer ettiğimizde küme düşen takımdan stoper alıyorsunuz diye bize çok eleştiri geldi. Ben uzman değilim. Scout ekibine ve hocamın uyumuna bakarım. Ben Marcao'yu tanımıyordum; ama hem oyuncu olarak hem karakter olarak verdiği mücadele, gözünü kırpmadan toplara girmesi hem bizi hem taraftarı çok etkiledi. Şu anda söylenen rakamlar bize uygun rakamlar değil. Bize göre underestimated. Biz Marcao'dan çok mutluyuz. Marcao'nun kendisine ve ailesine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yılın savunma oyuncusu ödülünü alan futbolcumuz Marcao ise, "Beni böyle güzel bir ödüle layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Tanrı'ya şükürler olsun. Bu ödülü aldıysam önce O'nun sonra ailemin sayesinde. Diğer taraftan başta başkanım olmak üzere, Fatih hocam, takım arkadaşlarım sayesinde bu ödülü aldım. Çok mutluyum. Tekrar teşekkür ederim." şeklinde konuştu.