18 Ocak 2015 Pazar 14:43

Alex Telles Açıklamalarda Bulundu

Alex Telles Açıklamalarda Bulundu

Galatasaray'ın Alanya’da sürdürdüğü devre arası kampında Alex Telles, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kampı değerlendiren Telles, "Lige döndüğümüzde hazır bir şekilde dönmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz bir haftalık tatilden geliyoruz. O yüzden vücudumuzun bu hazırlığa ihtiyacı var. Yaptığımız bir hazırlık maçı var. Yapacağımız bir hazırlık maçı da var. Bu yüzden en iyi şekilde ligin ikinci yarısına hazırlanmaya çalışıyoruz" dedi.

Telles performansı ile ilgili olarak, "Prandelli ve Hamza Hoca dönemindeki Alex'i tamamen birbirinden farklı değerlendirebiliriz. Prandelli döneminde çok fazla forma şansı bulamadım. Bir futbolcu için düzenli bir şekilde oynamak çok önemlidir. O zaman sadece şampiyonlar liginde oynadım bu da bende kayba neden oldu. Hamza Hoca'nın gelmesiyle beraber, bize inanılmaz bir güven aşıladı. Bu da otomatikman gösterdiğimiz performansa yansıdı. Sizin de takip ettiğiniz gibi seri bir şekilde maçları kazanmaya başladık. Kendi açımdan ise daha güvenli hissediyorum. Bir futbolcu için mutlu olması, oynaması, kendi güvende hissetmesi çok önemli. Hamza Hoca da bana ve tüm takıma bu ortamı sağladı" diye konuştu.
 
Kendisine ve Galatasaray'a ulaşan herhangi bir transfer teklifi olmadığını ifade eden Brezilyalı futbolcu “Ben, burada bu camiaya hizmet ettiğim için çok mutluyum" dedi.

Türkiye'de oynamasının, Brezilya milli takımına seçilememesinde bir etkisinin olup olamayacağına yönelik soruya da Türkiye'de ve Galatasaray'da oynamanın bir dezavantaj oluşturmadığını vurguladı.

Türkiye'nin Avrupa'da önemli bir vitrin olduğunu belirten Telles, "O yüzden bununla ilgili negatif düşünmüyorum. Biliyorsunuz Taffarel milli takımda, devamlı onunla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Daha öğrenmem gereken şeyler var. 22 yaşındayım. Bunun için de acelem yok. Ama benim hedefim bir gün mutlaka o formayı giyebilmek. Sonuçta Galatasaray'da oynuyorum. Çok büyük bir camiada oynuyorsunuz. Şampiyonlar Ligi’nde yer alıyorsunuz. O yüzden bir Avrupa takımında oynamam milli takıma seçilmemde dezavantaj değil" ifadelerini kullandı.