15 Ocak 2015 Perşembe 17:13

Blerim Dzemaili’den Açıklamalar

Blerim Dzemaili’den Açıklamalar

Galatasaray’ın kamp yaptığı Alanya'da düzenlenen basın toplantısına katılan futbolcumuz Blerim Dzemaili, sezonun ikinci yarısına hazırlanmak için özveriyle çalıştıklarını ifade etti.

Dzemaili sakatlığı ile ilgili olarak, "Polonya'daki hazırlık maçından önce sakatlandım. Hemen İstanbul'a dönmeyi tercih ettim. O sırada normalde yırtık oluşmuştu. O kadar istekliydim ki daha erken dönebilirim dedim ama düşündüğümden biraz daha uzun sürdü. Bir an önce takıma dönmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Takımda yaşanan teknik direktör değişikliği ve kendisinin ilk onbir şansının nasıl değerlendirileceğinin sorulması üzerine Dzemaili, şöyle konuştu: "Ben bir an önce sağlığıma kavuşmak istiyorum. Ama sakatlığım süresince hocamız devamlı benimle konuştu. Bundan dolayı yakınlık hissettim. Bana saygı duyuyor. Kendisi de benim dönmemi istiyor. Takımda 11 futbolcu yok 23 oyuncu var. Yeni hocamız geldi ve lige bıraktığımız yerden devam etmeliyiz. Hoca değişikliğinden sonra daha iyi olacağımızı düşünüyorum."

Dzemaili kendisine transfer teklifinin gelmediğini ve uzun süre Galatasaray'da kalmak istediğini ifade etti.
 
Süper Lig'de Fenerbahçe ile oynanacak derbi maçta oynamak istediğini kaydeden Dzemaili, "Derbilerde tabiki herkes oynamak ister. Derbilerin çekiciliği daha farklı oluyor. Ama sağlığıma kavuşmam lazım. Kariyerimde hiçbir zaman kas sıkıntısı çekmedim. Bir şey olmaz deyip oynayınca bunun sıkıntısını çekiyorum. Takımıma katkıda bulunmak istiyorum." diye konuştu.
 
Gelecek sezon Türkiye'de uygulanacak olan yabancı kuralının sorulması üzerine İsviçreli futbolcu, "Bu durum yabancılar için çok avantajlı olabilir ama her ülke kendi gençlerini yetiştirmesi gerekiyor. İleride sıkıntı çekmemesi için. Biz yabancılar için rahat olabilir ama her ülke gençlerine yönelmeli, bu İtalya'daki sıkıntıya benziyor. İtalya'da da herkes yabancı futbolcu. Umarım bu sorun ilerleyen zamanlarda Türk futbolu için sıkıntı olmaz. Yerli oyuncular için biraz sıkıntı olabilir." diye cevap verdi.

Öte yandan çocuğunun isminin 'Luan' olmasını isteyen Dzemaili, "Bu isim Arnavutça'da 'aslan' anlamına geliyor." diye konuştu.