8 Temmuz 2016 Cuma 10:15

Danimarka Galatasaray’ı Bekliyor

Danimarka Galatasaray’ı Bekliyor

Galatasaray, hazırlık maçında Danimarka Süper Ligi ekiplerinden AGF Aarhus ile 26 Temmuz Salı günü karşı karşıya gelecek. TSİ ile 20:45’te başlayacak mücadele Danimarka'da bulunan Ceres Park’ta oynanacak.

AGF Aarhus Teknik Direktörü Glen Riddersholm, Avrupa’nın saygın ekiplerinden Galatasaray ile karşılaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Galatasaray’ın Danimarka’da büyük bir taraftar kitlesine sahip olduğunu belirten Riddersholm, “Galatasaray çok büyük bir takım ve bu karşılaşma da yoğun ilgi çekecek” dedi.

Riddersholm, ”Kendimizden daha büyük ve güçlü bir takımla karşılaşmamız, takımımızın performansını yükseltmesi ve bizim Avrupa maçlarında nelere dikkat etmemiz gerektiğini görmemiz açısından çok önemli. Bu karşılaşma süper lig maçlarımızdaki tempomuza katkısı açısından da iyi bir fırsat” diye konuştu.

AGF Aarhus Kulübü Başkanı Jacob Nielsen de, Galatasaray’ın Aarhus’ta hazırlık maçı yapmasından büyük gurur duyduklarını belirterek, ”Futbolcularımız Avrupa zirvesindeki takımlardan ve UEFA kulüp sıralamasında 32. sırada bulunan büyük bir takımın oyuncuları karşısında güçlerini gösterme imkanı bulacaklar ve tabii ki Galatasaray’ın Danimarka’daki taraftarları da takımlarını Danimarka’da izleme olanağı bulacak” dedi.