13 Ocak 2016 Çarşamba 16:37

Ryan Donk'tan Açıklamalar

Ryan Donk'tan Açıklamalar

Regnum Carya Golf & Spa Resort'ta hazırlıklarını sürdüren Galatasaray’da, Kasımpaşa’dan transfer edilen Ryan Donk, basın mensuplarının sorulunu yanıtladı.

Galatasaray forması ile ilk maçında Karşıyaka karşısında golle buluşan Hollandalı oyuncunun açıklamaları şu şekilde:

Felipe Melo’nun yokluğunda üzerinde baskı hissetmediğini belirten Ryan Donk, “Felipe Melo çok büyük işler yaptı. Herkes ona büyük saygı gösterdi. Bu kulüp için ne yaptığı ortada. Bende ona saygı duyuyorum. O şu an aramızda değil. Onun yerinde artık ben varım. Artık amacım oynayacağım bütün maçlarda yüzde yüzümü vermek. Felipe Melo ile kıyaslanamam ama katkı sağlamak isterim.  Burada olmak üstümde baskı hissettirmiyor” dedi.

Transferi sonuçlanmadan önce Sneijder’den fikir aldığını söyleyen Donk, “İmza atmadan önce Wesley Sneijder ile konuştum. Bana ‘gel’ dedi. Çünkü bu kulüp çok büyük dedi. Burada hayallerini gerçekleştirebilirsin. Öncelikle İstanbul’u çok seviyorum.  Trafiği dışında. Bu ülkeyi çok seviyorum. Fatih Terim’den bana milli takım için teklif gelirse büyük onur duyarım. Ama ben beş yılımı hala doldurmadım. O yüzden oynayamam. Daha teklif gelmedi ama gelirse onur duyarım. Ve o zaman düşünürüm” şeklinde konuştu.

Kasımpaşa’dan takım arkadaşı Babel’e Galatasaray’dan teklif gelmediğini açıklayan Donk, “Kasımpaşa’da oynarken transfer için pek konuşmuyorduk. Şota hocamızla Kasımpaşa’da oynarken bazı problemlerimiz vardı. O yüzden maçlara odaklanamamıştık. Ama şimdi toparlandım ve mutluyum. Babel’le her gün konuşuyoruz. Galatasaray’dan kendisine teklif gelmedi. Ama gelse kesinlikle düşünmeden kabul ederdi” ifadelerini kullandı.

Şampiyonluğun gelmesi halinde rap şarkısı söyleyeceğini belirten Donk, “11 puan fark var. Ama nereden baktığınız önemli. Geriden takip etmek önde gitmekten bazen daha iyidir. Galatasaray her zaman şampiyonluğa oynayan bir takım. Bence bu fark kapanır. UEFA Avrupa liginde hem bizi hem rakipleri zorlu maçlar bekliyor. Avrupa’da attığımız ve yediğimiz gollere dikkat etmek gerekiyor. Üst turlara gidebilecek kaliteye sahip olan kaliteli bir takımız” şeklinde konuştu.

Galatasaray’da hedefin hep galibiyet olduğunu belirten Hollandalı oyuncu, “Transfer döneminde bana bir sürü telefonlar geliyordu. Saat başı beş kez beni arıyorlardı. Bankaya, alışverişte herkes bine transfer için arıyordu. Tuvalatte rahat ediyordum. Çünkü telefonumu yanıma almıyordum. Kasımpaşa’da bazen beraberlik başarı sayılabilir. Ama burada hedef hep galibiyet. Burada beraberlik bile başarısızlık sayılır. İki mevkide oynayabiliyorum. Ama benim tercihim ön liberodur. Orada daha çok topla oynamayı seviyorum. Stoperde de olabilir ama hocam nerede görev verirse orada oynarım” dedi.