16 Ağustos 2019 Cuma 23:35

“İstemediğimiz bir skordu”

“İstemediğimiz bir skordu”

Futbol Takımımızın, deplasmanda Yukatel Denizlispor’a 2-0 kaybettiği mücadelenin ardından oyuncumuz Ryan Babel, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İlk olarak maçı değerlendiren Ryan Babel, “Tabii ki çok üzücü bir durum. Buraya lige galibiyetle başlamak için gelmiştik ama istediğimiz üç puanı alamadık. Maçın başında kaçırdığımız bir penaltı var, eğer o penaltıyı atsaydık daha farklı bir sonuç olabilirdi. Maçın başında atılan gol ile rakibimizin direncini de düşürebilirdik. Akabinde gelen bir kırmızı kart var, bu iki an maçın kırılma noktaları oldu. Ondan sonra istediğimiz pozisyonları yaratamadık, rakibimiz oyun içinde daha fazla pozisyona girmeye başladı. Ne yazık ki böyle bir mağlubiyet aldık, istemediğimiz bir skordu.” ifadelerini kullandı.

Ryan Babel’in takımdaki genç oyuncularla iletişimi üzerine gelen soruya oyuncumuz, “Tecrübeli bir oyuncu olarak genç oyunculara yardımcı olmayı görev edinmiş durumdayım. Bence her tecrübeli oyuncu genç arkadaşlarına yardımcı olmalı. Gençlerle sürekli iletişim halinde olmaları gerekiyor. Ben gençken aynı yardımı tecrübeli takım arkadaşlarımdan fazla görmemiştim. İlerleyen yıllarda genç arkadaşlarıma çok yardımcı olacağım diye kendi kendime öğütlüyordum o dönemde. Artık onlara yardım etme zamanım geldi. Önemli yeteneklerimiz var, biz de tecrübeli arkadaşlar olarak onlara yardım etmeliyiz” cevabını verdi.