24 Eylül 2021 Cuma 15:29

Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik: “Güzel başarılara imza atacağımızı düşünüyorum”

Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik: “Güzel başarılara imza atacağımızı düşünüyorum”

Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik, Galatasaray Televizyonu’na konuk oldu.

“ÇOK YETENEKLİ BİR EKİBİZ”

Çok genç ve dinamik bir takım olduklarını ve yetenekleriyle ön plana çıkan oyuncularla güzel başarılara imza atacaklarını ifade eden Nurcan Çelik, “Takımımız çok genç ve çok yetenekli. ‘Bayan bilekler’ olarak nitelediğimiz üç-dört futbolcumuz var. Forvetimiz de Türkiye’nin en iyi forvetlerinden Elanur Laçin. U19 milli takımında forma giyiyor kendisi. Gelecekte Avrupa’da top oynayabilme kapasitesine sahip bir futbolcumuz. Fizik kapasitesi de çok yüksek. Galatasaray’da harika goller atacağını düşünüyorum. Genç ve çok yetenekli bir ekibiz. Zeynep Ece Güneş var, sol bek oynayan Cemre Kara var. Kıbrıslı sporcumuz. Çok kıymetli çocuklar. Ceyda Karagöz var. İnanılmaz bileklerine hakim. Uzun süredir bir arada çalışıyoruz. Antrenmanlarda gösterdikleri istek ve azimden yola çıkarak bunları söylüyorum. Güzel başarılara imza atacaklarını düşünüyorum.” diye konuştu.

Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen kadın futbol takımının tanıtım töreniyle ilgili hocamız, “O gün tüylerimiz diken diken oldu. Erkek kulübünün orada var oluşu, kadın futbol takımının da temellerinin orada atılması gerçekten çok farklı ve tarifsiz bir duygu.” dedi.

“GALATASARAY’IN BURADA YER ALMASI BİR DEVRİM”

Avrupa’daki kadın futbolu seviyesinin üst düzey olduğunu dile getiren Çelik, “Avrupa’da daha fazla kadın futbolu yaygın. Ekonomik olarak daha üst seviyelerde. Ülkemizde kadın futbolu gelişme aşamasında. Galatasaray’ın da kadın futbol şubesini açmasıyla artık farklı bir seviyeye geçeceğiz. Galatasaray’ın burada yer alması bir devrim oldu. Kısa sürede Avrupa’yı yakalayacağımıza inanıyorum. Avrupa’da lig kalitesi başka yerlerde. Milli takım düzeyinde Almanya, İspanya ve Portekiz gibi takımlarla karşılaştığımızda bu seviye farkı belli oluyor. Bu farkı kısa sürede kapatmamız gerekiyor.” yorumunu yaptı. 

“POZİTİF GERİ BİLDİRİMLER ALIYORUZ”

Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde oynanan Alanyaspor maçında taraftarın önünde büyük heyecan yaşadıklarını söyleyen teknik direktörümüz, “Sporcularımız çok heyecanlıydı. İlk defa böyle bir taraftar kitlesiyle bir araya geldiler. Hepsinin ayakları titriyordu. Bunu sıklıkla yaşayacakları için mutluyum. İnanılmaz pozitif geri bildirimler var. İlgi gösteren tüm taraftarlara çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çok istekliler. Bu ligin başlamasını bizim kadar heyecanla bekliyorlar. Kasım ayında hep beraber bir araya geleceğiz ve bu coşkuyu hep birlikte tadacağız. Taraftarlarımızı her maçımızda görmek ve tribünleri tamamen dolu görmek istiyoruz. Onların desteklerini her zaman hissediyoruz. Resmi müsabakalarda bu desteği daha fazla hissetmek ve görmek istiyoruz. Birlikte güzel yürüyeceğiz. O yüzden çok heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı.

FATİH TERİM’DEN TAM DESTEK

Teknik direktör Fatih Terim’den tam destek aldıklarını ifade eden Nurcan Çelik, “Fatih Terim ile daha önce milli takımlarda bir araya gelmiştik. Kadın futbolunu inanılmaz destekliyor. Onunla aynı çatı altında bulunmaktan son derece mutluyum. Kadın futbolunun gelişimi açısından bize destek vereceğini kendisi de dile getirdi. Kendisine teşekkür etmek isterim.” şeklinde konuştu.

Ligin son durumu hakkında bilgi veren Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik, “Altı takım lige katıldığını belirtmiş. Birinci ligde zaten 16 takım vardı. 6 takımın da katılmasıyla 22 takım oldu. Lig takvimini nasıl planlarlar bilmiyorum ama 22 takım olarak devam edeceğiz. UEFA ve FIFA, bu işin profesyonel olmasını istiyor. Kısa zamanda tüm takımlar profesyonelleşecek. Şampiyonlar Ligi’ne katılan takımlar da başarıya etki edecek.” dedi.