16 Ağustos 2018 Perşembe 18:36

“Maksimum gol ve asist sayısına ulaşmak istiyorum”

“Maksimum gol ve asist sayısına ulaşmak istiyorum”

Futbol takımımızın basın mensuplarına açık olarak gerçekleştirdiği idman öncesi oyuncularımızdan Henry Onyekuru medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye Ligi’ni “Türkiye Liginin diğer oynadığım liglere göre daha sert olduğunu düşünüyorum. Tempo olarak da iyi buldum. Tempo olarak da üst seviyede diyebilirim” sözleriyle niteleyen Onyekuru, Pazar günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Göztepe ile oynanacak mücadelede taraftarların önüne çıkmak için sabırsızlandığını dile getirdi.  Nijeryalı futbolcu “En büyük isteğim bu hafta taraftarlarımızın önünde 3 puan almak. Bir an önce Pazar gününün gelmesini istiyorum” dedi.

Onyekuru gol ve asist sayısı ile ilgili hedefiyle alakalı soruya ise “Sayı olarak spesifik bir şey söylemem doğru olmaz. Ama hem gol hem de asist olarak maksimum yardımı yapmak istiyorum. Gomis de bana çok yardım ediyor. Takım arkadaşlarımın yardımlarıyla beraber maksimum gol ve asist sayısına ulaşmak istiyorum” ifadelerini kullanırken Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olması hakkında “Biliyorsunuz geçen sene de Şampiyonlar Ligi’nde oynadım. PSG ve Bayern Münih’e karşı forma giydim. Spesifik olarak eşleşmek istediğim bir takım veremem ama en büyük isteklerimden biri bir an önce Şampiyonlar Ligi’nin başlaması” şeklinde konuştu.