13 Ocak 2021 Çarşamba 00:23

Marcao Teixeira’dan maç sonrası açıklamalar

Marcao Teixeira’dan maç sonrası açıklamalar

Futbolcumuz Marcao Teixeira, Ziraat Türkiye Kupası’nda Yeni Malatyaspor’u penaltı atışları sonunda yendiğimiz maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Son saniyeye kadar savaştıklarını dile getiren Brezilyalı stoperimiz, “Zor bir maç oldu. Belki dışarıdan iyi gözüküyordu ama saha şartları futbol oynamak için çok müsait değildi. Bütün takım arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Son saniyeye kadar mücadele eden, birbiri için koşan, savaşan bir Galatasaray takımı vardı. Önemli bir galibiyet aldık ve çeyrek finale çıktık. Elbette hedefler bitmiyor. Hafta sonu maçımız var. Diğer taraftan kupalar kazanmak istiyoruz. Türkiye Kupası’nda sonuna kadar gitmek istiyoruz. Şimdiki maça sevineceğiz ama bunu da bir an önce unutup önümüze bakmamız gerekiyor. “ diye konuştu.

Maçta çok beğenilen penaltı atışı stiline değinen Marcao, “Daha önce Portekiz’de oynadığım takımda bu şekilde bir penaltı atmıştım. Burada da böyle bir fırsat yakaladım. Çalıştığım bir penaltı. Kaleciler üzerinde de çalışıyorum. Bence bu penaltı tarzı onları zorlayan bir penaltı. Kurtarılması biraz zor. Portekiz’de atmıştım. Burada da atmak kısmet oldu.” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş maçına en iyi şekilde hazırlanarak üç puan parolasıyla oraya gideceklerini belirten futbolcumuz, “Mutlaka bir derbi oynayacağız. Zor bir maç bizi bekliyor; ancak hocamız her maç olduğu gibi bu maçta da bizi en iyi şekilde hazırlayacaktır. Oradan bir galibiyetle dönecek kapasitemiz var. “ diyerek sözlerini sonlandırdı.