9 Ocak 2021 Cumartesi 22:03

Marcao Teixeira'dan maç sonrası açıklamalar

Marcao Teixeira'dan maç sonrası açıklamalar

Futbolcumuz Marcao Teixeira Süper Lig'in 18. haftasında kazandığımız Gençlerbirliği mücadelesinin ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Takım olarak savunma ve hücum anlamında iyi işler yaptıklarını dile getiren Marcao, "Maça iyi başlayan bir Galatasaray vardı. Defans hattında bir tehdit yaşadık ancak sonrasında oyun içinde büyüdük. Daha iyi işler yaptık. Savunma yapıyorsanız sadece bizim performansımız değil, takımın performansı önemli. İyi savunma ve iyi hücum yaptık. Bulduğumuz pozisyonları değerlendirdik. Bugün güzel bir galibiyet oldu. Gösterdikleri mücadele ve ruhtan dolayı tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Şimdi önümüzde bir kupa maçımız var. Tek maç oynayacağız. Bu maçı en iyi şekilde geçip bir üst tura çıkmak istiyoruz." diye konuştu. 

Bireysel olarak gösterdiği iyi performansı, takımın da iyi olmasına bağlayan Brezilyalı stoper, "Başta Fatih hocam, yardımcıları, diğer arkadaşlarımın bana verdiği destekle her geçen gün daha iyiye gittiğimi düşünüyorum. Sonuçta bireysel olarak başarılı oluyorsanız, arkanızda iyi bir takımın olması gerekiyor. Takım olarak beraber mücadele, beraber koşma, beraber fedakarlık gibi şeylerde daha iyiye gittiğimizi düşünüyorum. Bu tip şeyler olunca da benim performansıma otomatik olarak yansıyor." diyerek sözlerini noktaladı.