17 Eylül 2021 Cuma 20:23

Olimpiu Moruţan, Romanya A Milli Takımı'na davet edildi!

Olimpiu Moruţan, Romanya A Milli Takımı'na davet edildi!

Galatasaray’ın Rumen futbolcusu Olimpiu Moruţan, ülkesinin Ekim ayında 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde oynayacağı iki maç için Romanya Milli Takımı’nın ön listesine davet edildi.

Daha önce milli takımının U17, U19 ve U21 takımlarında kendisine yer bulan oyuncumuz, bu maçlarda süre alması hâlinde Galatasaray’a transfer olduktan sonra kariyerinde ilk kez A Milli Takım forması giymiş olacak.

Profesyonel kariyeri boyunca ülkesi takımlarından Universitatea Cluj, Botoşani ve son olarak FCSB’de oynayan 22 yaşındaki oyuncu, teknik direktör Mirel Rădoi’nin futbol yaşantısına Romanya dışında devam eden isimlerden oluşan 21 kişilik listesine dâhil edildi. Daha önce 17 kez Romanya A Milli Takım forması giyen ve iki kez gol kaydeden Alexandru Cicâldău da kadrodaki bir diğer oyuncumuz oldu.

Olimpiu Moruţan ve Alexandru Cicâldău ikilisini kadrosunda bulunduran Romanya Milli Takımı, 8 Ekim 2021 günü Almanya ile deplasmanda karşılaşırken 11 Ekim 2021 günü evinde Ermenistan’ı ağırlayacak. 

Grubundaki altı maç sonunda üç galibiyet, iki beraberlik ve 10 puan elde eden Romanya, aynı bölümde 16 puana ulaşan Almanya ve 11 puanı olan Ermenistan’ın arkasında üçüncü sırada yer alıyor. 

Galatasaray’ın bu sezon kadrosuna kattığı isimlerden Victor Nelsson da, takımımız katıldıktan sonra kariyerinde ilk kez Eylül ayında Danimarka A Milli Takımı formasını giymişti.