31 Ekim 2020 Cumartesi 21:19

Ömer Bayram'dan maç sonrası açıklamalar

Ömer Bayram'dan maç sonrası açıklamalar

Galatasaray - MKE Ankaragücü maçına kaptanlık pazubandıyla çıkan Ömer Bayram, maç sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Sözlerine İzmir'de yaşadığımız depremin yarattığı üzüntüyü ifade ederek başlayan Ömer Bayram, "Dün akşam çok acı bir haber aldık İzmir'deki depremden dolayı milletimizin başı sağ olsun. Çok üzgündük. Futbol konuşmak istemeyiz ama işimiz gereği yine de maçla ilgili birkaç şey söyleyeyim. Kaptanlığı bugün bana layık gördükleri için hocama teşekkür etmek istiyorum. Elimden gelenin de en iyisini yaptığımı düşünüyorum. Geçen sene de orta sahada çok maç oynadım. Bu sene Taylan, Etebo ile beraber kontrolü tuttuğumuzu düşünüyorum. Daha iyi oynamak isterdik. Dünkü haber herkesi sarstı. Pozisyon vermediğimizi düşünüyorum Ankaragücü'ne. Kontrol bizdeydi. 1-0'ı yakaladıktan sonra ikinci yarıya tekrar golle başlamak istedik. Pozisyona girmekte zorlandık ama sonlara doğru ufak bir gerginlik oldu. İkinci golü de bulmak istiyorduk. Bulamadık ama bizim için en önemlisi seri yakalamak. Geçen hafta kazandık, bugünkü galibiyet bu yüzden daha önemliydi. İleriki maçlarda galibiyet serimizi büyütmek istiyoruz ve en kısa zamanda hedeflerimize ulaşıp şampiyonluğun en büyük adaylarından birisinin Galatasaray olmasını istiyoruz." diye konuştu.

Galatasaray'da kaptanlık yapmanın büyük bir gurur olduğunu anlatan oyuncumuz, "Herkesin bir hayali vardır. Öncelikle Galatasaray'a gelmek hayallerimi gerçekleştirmek manasına geliyordu. Sonradan gördüm ki buraya gelmek, kolay değil; ama burada kalıcı olmak daha zor. Bunu güzel bir şekilde başardığımı düşünüyorum. Geçen sene güzel bir performans sergiledim. Bunu devam ettirmek istiyorum. Kaptanlık da herkese nasip olmaz. Bu pazubandı Galatasaray tarihinde çok önemli kişiler taktı. Hocam bugün bana layık gördü. Umarım kaptanlık için çok daha iyi performans sergileyip Galatasaray'da abilerimden sonra uzun yıllar kaptanlık etmek isterim. Savaşçı ruhumu hiç kaybetmedim. Onu da sahaya yansıtmak istiyorum. Saha içinde ve saha dışında her zaman iyi bir ortam yaratmak istiyorum. Bana layık gördükleri için çok minnettarım herkese." diyerek sözlerini noktaladı.