30 Nisan 2021 Cuma 22:57

Opta Facts | Gençlerbirliği - Galatasaray

Opta Facts | Gençlerbirliği - Galatasaray

Galatasarayımız, Süper Lig’in 39. haftasında Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelecek. Eryaman Stadyumu’nda 2 Mayıs Pazar günü oynanacak olan mücadele saat 20.30’da başlayacak.

Maç öncesinde Opta verileri ışığında öne çıkan istatistiksel veriler şu şekilde:

Son iki Süper Lig maçını gol yemeden kazanan Galatasaray, daha uzun bir seriyi en son Nisan- Mayıs 2015 arasında yakaladı (6 maç). 

2021 takvim senesinde oyuna sonradan giren oyuncuları en fazla gol atan takım olan Galatasaray (11), Süper Lig'deki son üç golünü de bu isimlerden buldu (Emre Akbaba x2 & Mostafa Mohamed). 

Bu sezon Süper Lig'de attığı dört golü de 2021 takvim senesinde kaydeden Emre Akbaba, görev alması durumunda Galatasaray formasıyla fileleri en fazla havalandırdığı sezona ulaşmak için sahaya çıkacak. 

Galatasaray ile oynadığı son 13 Süper Lig maçının sadece birini kazanan Gençlerbirliği (4B, 8M), tek galibiyetini ligden düştüğü son sezonda evinde aldı (Nisan 2018'de 1-0). 

İstanbul takımlarına rakip olduğu son iki Süper Lig maçında puan kaybetmeyen Gençlerbirliği, önceki 15 karşılaşmada tek galibiyet alabilmişti (1B 13M). 

Özcan Bizati göreve geldikten sonra oynadığı son dört iç saha maçında 7 puan toplayan Gençlerbirliği (2G 1B 1M), önceki altı karşılaşmalık süreçten 1 puan çıkarabilmişti (1B 5M). 

Bu sezon Süper Lig'de attığı altı golün beşini penaltıdan kaydeden Robert Piris da Motta, 2008/09'dan bu yana bir sezonda en fazla penaltı golü atan Gençlerbirliği oyuncusu konumunda.