16 Haziran 2021 Çarşamba 16:52

Ryan Babel: “PSV’ye karşı iyi hazırlanmalıyız”

Ryan Babel: “PSV’ye karşı iyi hazırlanmalıyız”

Futbolcumuz Ryan Babel, yeni sezon öncesi hazırlık çalışmaları kapsamında bugün gerçekleştirilen antrenman sonrası Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon öncesi hazırlıklarını değerlendiren Hollandalı futbolcumuz, “Öncelikle yeni bir hocamız olacak veya mevcut hocamızla birlikte devam edeceğiz. Öncelikle bir takım inşa etmemiz gerekiyor. Bunun için de birkaç haftamız var. Önümüzdeki haftalarda önemli bir maçımızın olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bunun da çok önemli bir maç olduğunu ve buna hazırlık yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi İkinci Eleme Turu’nda eşleştiğimiz PSV Eindhoven’ı değerlendiren Babel, “PSV iyi bir takım. Her zaman için hedefleri kupa kazanmak. Geçen sene alamadılar ancak bunun için çok fazla istekleri var. Dolayısıyla zorlu bir maç olacağını düşünüyorum. Çok fazla şey söyleyebiliriz. Geçen seneye göre değişiklikler oldu PSV’de. Menajerlerini değiştirdiler. Kendisi Hollandalı değil. Farklı bir mentalitede olacaklar. Genç oyuncuları çok fazla. Oynamak isteyeceklerdir. İyi bir takım olduklarını söyleyebiliriz. Bizim de buna karşı iyi hazırlanmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.  

Ajax ve Liverpool formasıyla PSV Eindhoven’a karşı kaydettiği goller hatırlatılan oyuncumuz, “Bunlar iyi anılar; ancak uzun zaman önce yaşanmış ve bitmiş hatıralar. Şu ana bakmamız gerekiyor. Önümüzde hazırlanmak için birkaç hafta var. Hazırlanıp sonra neler yapacağımızı görelim.” dedi.

Türkiye A Milli Takımı’na Euro 2020 macerasında başarılar dileyen Babel, “Türk milli takımına iyi dileklerimi göndermek etmek istiyorum. Orada oynayan takım arkadaşlarım da var. Onların da sahaya çıkıp kendilerini göstermesi gerekiyor. Onlara bol şans diliyorum.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.