30 Eylül 2020 Çarşamba 20:48

Ryan Babel: "Umarım turu geçen taraf oluruz"

Ryan Babel: "Umarım turu geçen taraf oluruz"

Galatasarayımızın UEFA Avrupa Ligi Play-off Turu'nda İskoçya temsilcisi Rangers ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde düzenlenen basın toplantısına futbolcularımızdan Ryan Babel katıldı.

Rangers'ın güçlü bir rakip olduğunu dile getiren Hollandalı futbolcumuz, "Rangers çok büyük bir takım. İskoçya'nın en büyük takımlarından biri. Şu ana kadar Avrupa Ligi'nde iyi oynadılar. Zor bir maç olacağı kesin." diye konuştu.

Liverpool'dan takım arkadaşı olan Rangers Teknik Direktörü Steven Gerrard ile ilgili görüşleri sorulan Babel, cevaben şu açıklamaları yaptı:

"Steven Gerrard'ı çok iyi tanıyorum Liverpool'dan. Onunla buluşacağım için çok mutluyum; ama umarım turu geçen takım biz oluruz. Keşke seyircilerle oynasaydık. Rangers'ın Galatasaray taraftarı gibi çok büyük bir taraftara sahip olduğunu biliyoruz. Yine de bizim bu maça motive olmamız lazım." 

"Steven ile biz 2007'de tanıştık. Çok fazla konuşan bir futbolcu değildi. Sahada futboluyla konuşuyordu. Bizi çok iyi motive ediyordu. Onunla çok iyi anılarım var. Futbolu çok iyi anlayan bir insan."

"Bana göre teknik direktörlük kariyerinde çok başarılı olacak. Futbolculuğu gibi çok iyi bir antrenör. Hızlı bir takım kurdu. Çok başarılı bir kariyeri olacağını biliyorum."

Uzun sezon maratonunda her oyuncuya ihtiyaç olacağını dile getiren Ryan Babel, Arda Turan ile forma rekabeti yaşadığı hakkında gelen soruyu, "Uzun bir sezon olacak. Bu yüzden her oyuncuya ihtiyacımız var. Arda çok tecrübeli bir oyuncu. Onunla birlikte oynamaktan dolayı çok mutluyum. Farklı pozisyonlarda da oynayabiliyoruz ikimiz.  Umarım turu geçeceğiz ve uzun bir sezon oynayacak. Umarım herkes bol bol oynar." şeklinde yanıtladı.