29 Eylül 2015 Salı 15:59

Basın Toplantısı: Hamza Hamzaoğlu

Basın Toplantısı: Hamza Hamzaoğlu

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda oynanacak Astana maçı öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Hamza Hamzaoğlu’nun Astana karşılaşması öncesindeki açıklamaları şöyle:

“Astana takımını tebrik ediyorum, bu kadar kısa sürede böyle bir başarı yakaladıkları için. Bize gelince, oyuncularımın iyileşmesi, cezalarının bitmiş olması benim için önemli. Ama ligimiz uzun, herkesin sırası geldiğinde takıma katkı sağlayacaktır. Ama kimin oynayacağına maç günü karar vereceğim.

3 puan için oynayacağız, 3 puan bizim için önemli ama Astana da küçümsenecek bir takım değil. Disiplinli bir takım. Galibiyetin kolay olmayacağını da biliyoruz. Bu maçta en önemli silahımız ''sabır'' olacak. Oyuncular her maça aynı şekilde çıkamayabilir. Ama unutmamamız gereken bir şey var, Şampiyonlar Ligi maçı oynayacağız. İnşallah karşımızdaki iyi takıma karşı iyi bir maç oynamayı düşünüyoruz.

Oldukça iyi bir durumdayız. Ama kolay bir süreçten geçmedik. Kulübümüz için doğru işler yaptığımızı düşünüyoruz. Sorun değil, biz işimizle ön plana çıkan insanlarız. Bundan sonra da bizi eleştirenlere işimizle en doğru cevabı vermek istiyoruz. İnşallah Allah mahcup etmez.

Astana takımının 6 oyuncusu Kazakistan Milli Takımı'nda oynuyor. Kolay bir maç olmayacağını biliyoruz. Kazanmamız için ne gerekiyorsa öyle oynayacağız. Birinci hedefimiz oyunun kontrolünü elimizde tutmak.

Astana sahasında etkili bir takım. İlk maçları iki takımın da kaybettiğini düşünürsek çarşamba günkü maç iki takım için de çok önemli. Bu maçın kendine has bir durumu olacak. Bizim kazanacak gücümüz var. Galatasaray her zaman bunu başarmıştır. İnşallah yine bunu yapacağız.

Benfica ile bizi ikincilik için otoriteler bu yarış içinde görüyor, herkes Atletico Madrid'i birinci ilan etti gibi. Bence her şey değişebilir. Astana da her şeyi başarabilir, herkes başarabilir şu anda. Henüz yarışın başındayız... Daha herkesin oynayacağı 5 maç var.

İklim şartları, hava şartları Türkiye'ye göre biraz farklı ama bizi olumsuz etkileyeceğini sanmıyorum. Aksine olumlu da etkileyebilir. Türk derbisi diyebilir miyiz? Deriz herhalde, çarşamba günkü maçın kalitesine göre bakacağız”