3 Ekim 2012 Çarşamba 01:45

Maç Sonu: Fatih Terim

Maç Sonu: Fatih Terim

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu’nda SC Braga ile Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde oynadığı maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Oyunu domine ettiklerini anlatan Terim, “Maalesef, oyununun 27 dakikasına kadar kalemizde ne bir şut,  ne bir tehlike görmemişken, ilk gelen topta gol yedik. İlk 27 dakika oyunun kontrolü bizdeydi. Eşitlik golünü aradık ancak bulamadık. Oyunu çok iyi oynamamıza rağmen maalesef futbolun meyvesi olan golü bulamadık. İkinci yarı tekrar iyi başladık ve oyunun son 10 dakikasına kadar sahanın hâkimi bizdik, 10. dakikadan sonra gol bulmak için biraz daha fedakârlık yapmak zorundaydık; ancak gol bulmayı beceremedik” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi’nin her zaman üst seviyede mücadelelere sahne olduğunu belirten tecrübeli teknik adam, “Şampiyonlar Ligi başka seviyede bir turnuva. Süper Lig'deki performans burada oynamaya yetmez. Biz gerçekleri kabul edebilen bir takımız. Bu seviye başka bir seviye. Bazı oyuncularım kalitesini burada göstermek zorunda. Braga bizden çok önemli bir takım değil. Biz de bu karşılaşmaları yaşaya yaşaya tecrübe edeceğiz. Futbolcularımın sahada daha fazla profesyonel oynamayı öğrenmesi gerekiyor” dedi.

Gruptan çıkmak için şanslarının biraz daha azaldığını ifade eden Fatih Terim, “Artık şansımızın zayıfladığı bir gerçek. Ama pes etmeyeceğiz. Ve şansımızı sonuna kadar kovalayacağız. Manchester United tabii ki grubun favorisi. Bugün kazanamadık, yapmamız gereken mağlup olmanın önüne geçmekti. Yürekli söylüyoruz. Birkaç transfer yaptık diye ‘rüya takım’ olarak nitelendirildik ancak bu işler öyle kolay olmuyor. Medyanın bazı şeyleri abartmaması lazım” şeklinde görüş bildirdi.