3 Ekim 2023 Salı 00:18

Wilfried Zaha: "Yetenekli ve deneyimli bir takımımız var"

Wilfried Zaha: "Yetenekli ve deneyimli bir takımımız var"

Takımımızın yıldız futbolcusu Wilfried Zaha, Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda Manchester United'a karşı oynayacağımız mücadele öncesinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

"MAÇI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ"

Manchester United'daki gençlik dönemine ilişkin gelen soruya yanıt veren Fildişi Sahilli oyuncu, "Manchester United’da daha önce bulunduğumu ve uzun zaman önce oynadığımı biliyorsunuz. 10 yıl öncesindeydi bu. 10 yıl sonrasında, şimdi 30 yaşındayım. Bence oyun olarak olgunlaştım. Galatasaray’a geldim ve hocamızın yardımıyla, takım içindeki yetenekle birlikte çok deneyimli bir takımımız var. Yarınki maç için hazırız. Onların iyi bir takımları var. Bizim de onların canını yakabilecek oyuncularımız var. Oyuncular olarak yarınki maçı dört gözle bekliyoruz." diye konuştu.

"KARARLILIKLA İLERLEDİM"

Manchester United'dan ayrıldıktan sonra ayağa kalkarak daha iyi bir oyuncu olmak için çabaladığını dile getiren Zaha, "Elbette tercih ettiğim yer sol kanat ama hocamın bana ihtiyaç duyduğu her yerde oynarım. Belli bir dönem Manchester United’da oynadım. O dönem ya bitecektim ya da bunu geride bırakarak kendimi yaratacaktım. Ben kesinlikle kariyerimi orada bitirmeyecektim. Oradan sonra yaptığım her şey kariyerimi yükseltti. Kararlılıkla ilerledim. Orada bitmesine izin vermemeliydim. İstediğim bir şey vardı. Onun için mücadele ettim.Nereye varmak istiyorsam orası için mücadele ettim.  Bugün de buradayım." ifadelerini kullandı. 

Wilfried Zaha sözlerine şöyle devam etti:

"MANU'YU DEĞİL, KENDİ OYUNUMUZU KONUŞUYORUZ"

"Galatasaray maçlarını daha önce seyrettiniz mi bilmiyorum. Dünyanın en yüksek sesli stadyumunda oynuyoruz. Arkadaşlarımla konuştuğum zaman Manchester United hakkında değil, bizim takım olarak neler yapabileceğimizle ilgili, kendi oyunumuzla onlara nasıl üstünlük kurabileceğimizle ilgili konuşuyorum. Manchester United’a karşı yapmak istediğimiz şey bu." 

"Bana ne zaman sevgi gelirse onu yansıtırım. Galatasaray’da geçirdiğim süre içerisinde taraftarlar bana büyük sevgi gösterdi. Takım arkadaşlarım gösterdi. Bana karşı yaklaşımları harikaydı. Sahaya adımımı attığım anda kendimi daha fazla ifade edebiliyorum. Umarım bizi tekrardan Avrupa’da maç kazandıracak noktaya getireceğim."