22 Haziran 2016 Çarşamba 14:30

Serdar Aziz Galatasaray'da

Serdar Aziz Galatasaray'da

Galatasaray'ın Bursaspor'dan transferi Serdar Aziz, kendisini 4 yıllığına Galatasaray'a bağlayan sözleşmeye medya önünde imzayı attı. Serdar Aziz imza törenine Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile birlikte katıldı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, "Yeni sezona hazırlanıyoruz. Daha güçlü ve performansı daha iyi halde girmek için transferlere başladık. İlk transferimiz de Serdar Aziz. Kendisini çok uzun zamandır şahsen de takip ediyorum. Galatasaray'a bu transferin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ve kendisine 'Galatasaray Ailesi'ne hoş geldin' diyorum" dedi.

2020 yılına kadar Galatasaray'a imza atan yeni transferimiz Serdar Aziz ise imza öncesi şu sözleri kullandı: "Benim için harika bir gün. Çok mutluyum. Dünya devi bir kulüpte olduğum için şanslıyım. Büyük sorumluluklarım olacak. Hedefleri olan bir insanım. Elimden gelen tüm mücadeleyi Galatasaray için vereceğim. Büyük hedeflere, şampiyonluklara hep beraber koşacağız. Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Transfer ile yakından ilgilendi. Yönetim kuruluna da teşekkür ediyorum..."

“SABIRSIZLANIYORUM”

İmza töreni sonrası yapılan soru-cevapta konuşan Serdar Aziz, "Galatasaray'ın uzun zamandır benimle ilgilenmesi imzamda önemli etken. Birçok teklif aldım ama şu anda nerede olduğum önemli. Burada olmaktan ben ve ailem çok mutluyuz. Şu anda her nerede olduğum önemli ve Galatasaray'da olmamın mutluluğunu yaşıyorum" dedi. Serdar Aziz, "Daha önce gelmediğin için pişmanlık duyuyor musun" sorusuna, "Şu an sorumluluk sahibiyim. Bursaspor'un takım kaptanı olarak ve tecrübeli olarak geldim. Şimdi daha çok şey katabilirim Galatasaray'a" yanıtını verdi.

“DİĞER KULÜPLER BENİ İLGİLENDİRMİYOR”

26 yaşındaki oyuncu, Fatih Terim ile bu imza öncesi görüşüp görüşmediği konusunu, "Fatih Hoca ile bir görüşmem olmadı. Burada olmak çok güzel bir duygu. Galatasaray'a burası Galatasaray olduğu için geldim. Diğer teklif eden kulüplerin hangisi olduğu beni ilgilendirmiyor. Forma için çok sabırsızlanıyorum. Bu süreçte başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz çok güçlü durdular. Bu da transferde önemli etkenlerden biri" sözleriyle cevapladı...

“ÇEKİRDEK KADROMUZU KORUYACAĞIZ”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özbek, Serdar Aziz transferi için, "Galatasaray'ın teknik kadrosunun bize sunduğu;  Galatasaray'ın geçen sezonki performansı sonucu hazırlanan bir rapor var. Buna göre hareket ediyoruz. Teknik kadroyu birkaç gün içinde açıklayacağız. Yarın CAS'tan bir cevap bekliyoruz. Önümüzdeki hafta başında veya ortasında yeni teknik direktör ile ilgili açıklamayı yapacağız. Eksiklerimizi gidermek için menfaatlerimiz doğrultusunda da transfer yapacağız. Performansı yüksek bir kadroyla sezona başlamak istiyoruz. Bütçemizde UEFA'nın bir sınırlaması var. Sadece bizde değil diğer Süper Lig kulüplerinde de böyle. Bunu aşmanız mümkün değil. Şu anda limitteyiz, bunu da kontrol ediyoruz. Transferlerde ve futbolculara ödediğimiz maaşlarda sınırı geçmemiz mümkün olmayacak. Önümüzdeki sene kadromuzda düşünmediğimiz oyuncuları Bursa'ya önerdik. Sercan zaten orada. Bilal ve Furkan da var. Galatasaray'ın şu anda 40'a yakın futbolcusu var. Bu maaşları da etkileyen bir husus. Galatasaray için en optimum çözümü üretmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Galatasaray elbette ki omurgasını, çekirdek kadrosunu tutacaktır. Camiasına, Türkiye futboluna, dünya futboluna en iyi performansını sunmak zorundadır. Kimleri kadrodan çıkarmak istediğimiz belli. Ama omurgamızdaki oyuncular için bunu düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.