7 Şubat 2014 Cuma 15:18

Galatasaray Efsanelerini Anıyor Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor

Galatasaray Efsanelerini Anıyor Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor

Galatasaray Spor Kulübü ile Türk Telekom işbirliğiyle başlatılan "Galatasaray Efsanelerini Anıyor, Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor" projesi devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında, 8 Şubat Cumartesi günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da oynanacak olan Galatasaray – Eskişehirspor karşılaşmasının öncesinde Galatasaray Spor Kulübü ve Türk Telekom tarafından Galatasaraylı eski milli futbolcu Yılmaz Gökdel’e özel bir plaket takdim edilecek.


Yılmaz Gökdel
20 Şubat 1940 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Yılmaz Gökdel, 16 yaşında öğrenciyken Süleymaniyespor’da futbol oynamaya başladı. Sonrasında Sarıyer ve Beykozspor takımlarında forma giyen Gökdel, 1964 senesinde bir diğer Galatasaray efsanesi Gündüz Kılıç’ın isteği ile Galatasaray’a transfer oldu.

İsfendiyar Açıksöz’ün yerine sağ kanatta forma giyen Yılmaz Gökdel 1970 senesine kadar Galatasaray’da oynadı. Galatasaray’da bulunduğu süreçte iki sene askerlik görevini getirdiği için futboldan uzak kalan Gökdel, bu periyotta kadroda olsa da hiçbir maçta forma giyemedi. 1970 senesinde aktif futbol hayatını noktalayan Yılmaz Gökdel, Galatasaray forması ile 129 defa sahaya çıktı ve rakip kaleleri 16 defa havalandırdı. Gökdel aynı zamanda A Milli Takım formasını da 1964-65 senelerinde 5 defa giydi.

Aktif futbol hayatını noktaladıktan sonra teknik direktör olarak futbolun içinde yer alan Yılmaz Gökdel, Milli Takım da dahil olmak üzere pek çok takımda görev aldı. Teknik adam olarak Ankaragücü ile bir Türkiye, bir de Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanan Gökdel, Gaziantepspor ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası kazanma sevinci yaşadı.

Yılmaz Gökdel, Teknik direktörlük hayatının sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'nda da görev aldı. Galatasaray'la da bağlarını koparmayan Gökdel, Abdul Kader Keita'nın imza töreninde bulunup, futbolcuya 11 numaralı formayı teslim etti.