19 Mayıs 2019 Pazar 23:41

"Taraftarımızın gücünü bütün dünya gördü"

"Taraftarımızın gücünü bütün dünya gördü"

Futbol Takımımızın, Medipol Başakşehir’i 2-1 mağlup ederek 22. şampiyonluğuna ulaşmasının coşkusu Levent’teki Galatasaraylılar Cemiyeti’nde devam etti.

Kutlamalarda Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ve Kaan Kançal, Yönetim Kurulu Genel Sekreterimiz İlber Aydemir, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Banu Vahap Akgün, Dilek Kutlu, Mahmut Recevik, Ömer Cansever ve Özgür Savaş Özüdoğru ile Divan Kurulu Başkanımız Eşref Hamamcıoğlu yer aldı.

Başkanımız Mustafa Cengiz’in 22. şampiyonluğun ardından basın mensuplarına yaptığı açıklama şu şekilde:

“Hepinize teşekkür ediyorum, sesimizi kitlelere ilettiniz. Ben çok fazla konuşmak istemiyorum, ligde mücadele eden 17 rakibimize de saygılarımı iletiyorum. Onlarla büyük mücadele verdik. Onların da verdiği bütün emeklere teşekkür ediyorum. M. Başakşehir’i de tebrik ediyorum, kıran kırana bir maç oldu. Şampiyonlar Ligi’nde İnşallah ülkemizi en güzel şekilde temsil ederek ülkemizi gururlandırırlar. Ben Galatasaray Başkanıyım, öncelikle Galatasaray’ın başarısının devamını diliyorum. Mücadeleye devam ediyoruz, İnşallah üçüncü kupayı da alırız. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde bayrağı Türk milleti adına en yükseklere taşırız.

Herkes için anlamlı bir şampiyonluk. Ben bizim yönetimimize nasip ettiği için öncelikle Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim’e, bütün teknik ekibe, tek tek ölümünce mücadele eden futbolculara, hatta ayaklarını sahada bırakanlar oldu, bugün de öyle bir mücadele verdiler, onları tebrik ediyorum. Tek tek bütün yönetici kardeşlerimi, başta Abdurrahim kardeşimizi tebrik ediyorum. Yusuf kardeşimi tebrik ediyorum. Hepsi çok büyük mücadeleler verdiler, isim saymayayım. 15 tane, 44 tane kurulun tamamına teşekkür ediyorum. Büyük mücadele verdiler. Teşekkürlerin en başında da taraftarlar geliyor tabii ki. Taraftarımızın gücünü herkes gördü, bütün dünya gördü. Taraftarın nasıl maç çevirdiğini, bunu hep söylüyorum, çok değerli bugün belki 2-0’dan 2-1 olsaydı bugün buruk bir sevinç olacaktı. Ancak bizim yenilgiden artıya geçmemiz, bir geri dönüş yapmamız hem taraftarı hem de camiayı birbirine bağlayan çok önemli bir tılsım, bir ruh, bir kıvılcım. Ben futbolculara ve taraftarımıza çok teşekkür ediyorum.

Gollerimizin iptal olduğu anlarda çocukluğumu hatırladım. El deniyor, ben bir şey demiyorum. Ben tek tek pozisyon irdeleyecek konumda değilim. Çocukken 3 korner 1 penaltıydı, şimdi 3 gol bir 1 gol oluyor.

Bu akşam kupayı almak isterdim, Federasyonla bu konuda görüşmeler yaptık ancak Federasyon mümkün olmadığını söyledi. İnşallah önümüzdeki hafta stadımızda geçen yıl olduğu gibi taraftarımızla birlikte o şanlı kupayı havaya kaldıracağız.

Hem UEFA’nın yıl dönümü hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün bağımsızlık ateşini yaktığı günün yıl dönümü hem de şampiyonluğumuzun yıl dönümü oldu. Müthiş bir mutluluk. Ben taraftarımızın ölçülü şekilde kutlamasını diliyorum. Hepsini tebrik ediyorum.”