28 Temmuz 2021 Çarşamba 23:43

Teknik direktör Fatih Terim’den maç sonrası açıklamalar

Teknik direktör Fatih Terim’den maç sonrası açıklamalar

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci Eleme Turu’nda oynadığımız PSV mücadelesinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Pozisyon vermeden gol yediğimizi ifade eden teknik direktör Fatih Terim, "İlk 35 dakikadan çok memnunum. İlk defa tam manasıyla baskı denedik ve başarılı olduk; ama pozisyon vermeden gol yemede de başarılı olduk. Bunu çalışarak bertaraf etmemiz lazım. Bir korner atışından bir de taçtan gol yedik. Orada da ölü toplardan gol yemiştik. İlk yarıda pozisyon vermeden 1-0'la girdik; ama pozisyon da almadık. Biz de çok pozisyon bulamadık; ama baskılı bir oyunumuz vardı. Kaybettiğimiz toplara anında verdiğimiz reaksiyon ilk maça göre daha iyiydi. Taçtan bu sefer gol yedik. Demek ki konsantrasyon eksiğimiz var. 10 kişi kaldıklarında daha rahat oynadık. Pozisyon ve gol de bulduk; ama 2-1’den sonra sadece beraberlik olacaktı. Turla ilgili şansımız yoktu.” şeklinde konuştu.

Kadro yapılanması ile ilgili teknik direktör Fatih Terim, "7 Eylüle kadar her maç,  hem bazı oyuncular için karar vereceğiz hem de yeni arkadaşlarımızın takıma adaptesini sağlamak için çalışacağız. Çok çalışarak iyi bir takım haline geleceğimizi düşünüyorum. Mbaye Diagne için kararımızı zaman içinde söyleyeceğiz. Gitme niyetindeydi ama  yine de şu an oyuncumuz. Bizimle beraber. Herkesten faydalanmaya çalışıyorum. 7 Eylül'e kadar daha çok zaman var.  Ayrılıklar ve birleşmeler futbolda doğal şeyler. Bunlar olacak. Net bir şekilde söylüyorum. Bazı oyuncularımız geldi. Bir kısmı da yavaş yavaş gelmeye devam edecek.” şeklinde konuştu.