3 Mart 2019 Pazar 21:38

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Futbol Takımımızın, deplasmanda BB Erzurumspor karşısında 1-1’lik beraberlikle ayrıldığı maçtan sonra Teknik Direktörümüz Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim şu ifadeleri kullandı:

“Muhakkak ki bizim için akılda olmayan bir puan kaybı oldu. Ama pes edecek değiliz tabii ki, sonuna kadar devam edeceğiz. Zaten Galatasaray’ın tavrı da tarzı da budur. 10 haftada daha 30 puan var ortada. Bize olanlar herkese olabilir, herkese olan bize olabilir. Onun için sonuna kadar devam edeceğiz. Rakibimizin kazandığı, arkamızdaki rakiplerimizin kaybettiği haftada önemli bir iki puan kaybettik. Üç puan da kaybedebilirdik. Erzurumspor’u tebrik ediyorum, Mehmet Hoca’yı ve talebelerini. Bizden iyi mücadele ettiler açıkçası. Neredeyse hiç pozisyon yokken, hiç kalemize gelmemişken gol yedik. Bu da sizin aklınızdaki veya oyuncuların sahada yapmak istediklerini etkiliyor açıkçası. Oradan sonra kazanabilir miydik? Evet. Ama kaybedebilirdik de. Bize bu oyun yakışmadı, olmadı. Bu mücadele yakışmadı. Çalışmaya devam, oynamaya devam, güçlü olmaya devam. Yapacak başka bir şey yok.

Muhakkak ki eksik oyuncularımız yer tutuyor. Ancak ne olursa olsun burası Galatasaray Takımı, Galatasaray Kulübü. Çıkan arkadaşlarımızın, bazılarının gereğini yapması gerekirdi. Ne bu golü yemek bize yakışır, ne bu oyun. Oyun hiç hoşuma gitmedi benim açıkçası. Pozisyon da bulmuş olabilir, yenebilirdik de ama mücadele ve oyun hoşuma gitmedi. Yapılmaması gereken ne varsa onu yaptık. Özellikle İstanbul’da genellikle maçları çok iyi oynayan bir Galatasaray’dan geliyoruz. Yapacak bir şey yok. Son 10 haftaya ve kupaya konsantre olacağız.”

Karşılamadan sonra düzenlenen basın toplantısında Teknik Direktörümüz Fatih Terim şunları söyledi:

“Bizim adımıza hiçbir münakaşa yaşanmadı. (Maç saati konusunda) Olayı başka yere çekmenin bir manası yok. Daha önce böyle bir tecrübemiz var. Bolu’ya gittik kupa maçı için. Akşam 19:45… Saat 15:00’te kar başladı. 13:00’te, 13:30’da oynansaydı biterdi. 4 saat geri geldik, 4 saat geri gittik. Burada bizim kaygımız 22 oyuncu için. Galatasaray burada oynayacak da Erzurumspor burada oynamayacak mı? Federasyonun her verdiği saat doğru mu ki buna çok itiraz ettiniz. Onu anlamadım. Yoksa biz Erzurum’da yıllarca oynadık. Sabah da oynadık, öğlen de oynadık, akşam da oynadık, oynamaya da devam edeceğiz. Birdenbire herhalde hoşlarına gitti bir grubun. “O istedi, bu vermedi” oldu. Oynayabilirsek gündüz oynayalım don olmasın dedik bütün derdimiz buydu. Sahanın ortası fena değildi ama kale önleri çok kötüydü. Oynamaya saha da hava da elverişliydi. Biz bir şey demedik. Galatasaray Spor Kulübü olarak ısrar etmedik, olursa daha mantıklı olurdu. Şu münakaşayı yapanlar veya altını ısıtanlar, bizim 2 gün sonra, 48 saat sonra veya 72 saatte gelirken Avrupa’dan dönüp maç oynadığımız saatlere yapmıyorlar. Bunun için Erzurumspor ile saha ile işimiz yok. Her sahada oynarız biz. Kaybedersek de tebrik eder, döner evimize gideriz.

Skoru 2 puan kaybı olarak görüyorum ben. Oyundan da mücadeleden de memnun değilim. Mehmet Hoca ve ekibini tebrik ederim. Buna rağmen kazanabilirdik. Sonunda kaybedebilirdik de. Hiç daha kaleye gelmemişken, daha tehlike yokken gol yerseniz, sadece oyun anlayışınız değil başka şeyler de değişiyor. Belki erken bulduk golü ama devamını getiremedik. 2-1 kazansak da oyundan da mücadeleden de memnun olmadığımı söylerdim zaten. Erzurumspor’u da tebrik ederim, başarılar diliyorum.

“Böyle giderse 8 puan kapanır mı” diye sormuyorsunuz? Ben sorunca öyle diyorsunuz. 8 puan farkı da kapanır. 18 puan farkı da kapanır. Ortada 30 puan var. Yeter ki biz kazanalım. Bizim kendimizle işimiz.

 Diagne’nin adaptasyonu uzun sürüyor. Verecektir. Sakatlıktan yeni çıktı. Puan kayıplarında oyuncu kaybedenlerden değiliz. Oyunu kaybederiz ama oyuncuyu kaybetmeyiz. Diagne de bir başkası da bizim oyuncumuzdur. İyi oynamamış olabilir daha çok maçımız var hem ligde hem de kupada.

Oyuncuları bazı şeyler etkiliyordur ama bu bir puan kaybının sebebi olmamalıdır. Siz kendi işinize bakacaksınız, çıkıp yeneceksiniz. Başarılı olmanın, şampiyon olmanın bazı bedelleri vardır. Bunları da ödeyip devam edeceksiniz. Sizin işiniz çıkıp oynamak. İnsanoğlu etkilenir mi, etkilenir. Bugünkü oyunun veya sonucun sebebi o olmaz.”