2 Nisan 2019 Salı 22:51

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Futbol Takımımızın, Evkur Yeni Malatyaspor ile 0-0 berabere kaldığı Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçından sonra Teknik Direktörümüz Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim şu ifadeleri kullandı:

“Çok iyi defans yapan, çok iyi kapanan bir takıma karşı oynadık. Bunu herkes biliyor. Baktığınız zaman ilk 45 dakika çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Oyunu rakip alana yığmamız, baskımız, sağdan soldan devamlı gelmemiz, pozisyon bulmamız… Bir pozisyon var penaltı mı değil mi bilmiyorum. Pozisyonu henüz izlemedim. Pas yüzdemiz iyiydi ancak sonuçlandırmayı unuttuk ilk yarı. Bunu beceremedik. Esasında müsait pozisyonlar vardı. İlk yarı iyi olan şeylerden bir tanesi de kalemize top gelmedi. Tehlikeli hiçbir şey görmedik. İkinci yarı 10 kişi kalana kadar aynı şekilde devam ediyordu. Ondan sorna da 3-4 tane pozisyonumuz var. Haliyle onlara da pozisyon verdik, bu çok doğal. İlk yarı yapmadığımız bu hatayı sonunda yaptık. Yorgunluk da bindi üstüne, fiziksel eksiklik de… Mentalle beraber sıkıntıya soktu bizi. Sonuç itibarıyla Galatasaray sonuna kadar nerede olursa olsun bu kupayı alacak güçtedir. Herkesi her yerde yenecek güçtedir. Rakiplerimize saygı duyuyoruz ama gol sesi başka yerde de çıkabilir. Buradan avantajlı gitmeyi düşünüyorduk, sadece avantajlı gitmiyoruz. Henüz her şey bitmiş değil.

Arkadaşlarımın söylediğine göre Luyindama’nın pozisyonu kırmızı kart gibi durmuyor. Ancak hakem öyle görmüş. Bu birçok yere tesir ediyor. Hatırlarsanız ilk yarıda Malatya’daki maçta bizim cezalımız vardı. Mariano dokunmadan sarı kart gördü ve cezalı hala gelerek Fenerbahçe maçında oynamadı. İyi hatırlamak lazım o pozisyonu. Burada bana söylenen bir futbolcu olarak eğer bu hareketi yapıyorsanız, ayağınızı yere indireceksiniz. Hoca da herhalde kasıtlı bir hareket olarak kabul edip kırmızı kart gösterdi. Ömer sarı kart gördükten sonra alkışladı kendisini, görüntüler de var. Görmedin, dakika daha 31. Görmek için bulunanlar orada görmek zorundadır. Görmek için baya fazla sayı var orada. İçeride, dışarıda… Her türlü sayı fazla ama kimse kimseyi ikaz etmiyor. Ancak öteki çok çabuk görülüyor. Yapacak bir şeyimiz yok.”