20 Nisan 2019 Cumartesi 21:45

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Futbol Takımımızın, İstikbal Mobilya Kayserispor’u 3-1 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra Teknik Direktörümüz Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim şu ifadeleri kullandı:

“Şehit ailelerimize baş sağlığı ve şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Yaralılara da geçmiş olsun diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine sabırlar diliyorum. Umut’a geçmiş olsun diliyorum, inşallah çok önemli bir şeyi yoktur.

Biraz aydınlatmak istiyorum. Açıkçası üç puan bugün çok önemliydi. Oyunumuz da buna müsaitti ancak sıkıntıya düşebilir miydik? Evet düşebilirdik. Derbide başımıza gelenlerden sonra çocukların birçoğunun tekrardan dönmesi çok kolay olmadı. Kafalarında çeşitli soru işaretleri oluştu hak ettikleri ve hak etmedikleri şeylerle alakalı. Böyle maçlardan sonra geri dönmek çok kolay olmuyor. Kayserispor çok ciddi bir rakip. 1-0 geriye düştük ama çok çabuk reaksiyon gösterdik. 11’e 11’de de 11’e 10’da da çok pozisyona girdik. Çok iyi varyasyonlar yaptık, çok iyi gol pozisyonları yakaladık. Gol pozisyonu da verdik ancak burada önemli olan 11’e 10 oynamak ayrı bir senaryo gerektiriyor. Çok fazla başımıza gelen bir hadise değil. Geçen hafta oldu ve bir de ilk yarıdaki Kayserispor maçında oldu. Dolayısıyla o senaryoyu daha değişik oynamamız lazım. İkinci yarı kopması için bir tane daha gol atmamız gerekiyordu. Çok pozisyon bulmamıza rağmen hatta ikiye sıfır gitmemize rağmen atamadık. Üç puanı bu kadar sıkıntılı dönemde almak çok kolay değil. Feghouli’nin ufak bir sakatlığı vardı o öyle devam ediyor. Marcao cezadan yeni döndü. Yuto çok uzun zamandan sonra forma giydi, fiziğiyle nereye kadar devam edecek diye düşünüyorduk. Bunlara baktığımızda, geçen haftanın hikayesini üstüne koyduğumuzda, oyuncularımızın çok hırpalandığını da hesaba kattığımızda ben üç puan aldığımız için çok mutluyum. Hak etmedik mi? Hak ettik. Hakem aleyhimze kararlar verebilirdi. Zaten benim de kastettiğim sadece bize değil. Oyunda yüzde 70, yüzde 80 bizim ayağımızdaydı top. Her türlü pası arkaya, araya, kenardan denedik. Açık da verdik. Beni en çok mutlu eden şey takımımın vazgeçmemesiydi. Bunu herkes gördü, ben de gördüm. Bizim için toparlanma maçıydı bu. O yüzden çok mutluyum. Kupaya hazırlanacağız, arkasından Konya deplasmanı var. Dışarıda oynayacağımız çok önemli iki tane maç var. Onlara hazırlanacağız. Kayserispor’u da tebrik ediyorum.

Sinan’ın sakatlığı vardı o yüzden şu an kadroda değil. Gereğini zaman içerisinde hep beraber göreceğiz.”