26 Ocak 2020 Pazar 21:39

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik Direktörümüz Fatih Terim, Süper Lig'deki 3-0'lık Konyaspor galibiyetimizin ardından açıklamalarda bulundu.

Takımın gösterdiği performanstan mutlu olduğunu dile getiren hocamız, "Ligin ikinci yarısı için değişik bir Galatasaray seyrettireceğimizi ifade etmiştik. Oyundaki değişiklik açısından bunu planlıyorduk. Sahada baktığımızda istenilen her şeyi çok iyi yapan, iyi oynayan, iyi mücadele eden çok da istekli bir Galatasaray vardı. Bütün oyuncularımı bu emeklerinden isteklerinden dolayı, Galatasaray'a yakışır oyunundan ötürü tebrik ediyorum." diye konuştu.

Konya deplasmanlarının zor olduğunu hatırlatan teknik direktörümüz, "Ne olursa olsun Konyaspor'u açmak çok kolay bir şey değil. Sıkıntılı maçlar vardı daha evvel Konya'da. Bugün her şeyiyle sahada olan, iyi ve doğru şeyleri yapan Galatasaray vardı.. Önemli bir deplasman ve 3 puan aldık. Bunu iyi oyun ile de beraber götürdüğümüz düşüncesindeyiz. Bizim için iyi bir hafta oldu." ifadelerini kullandı.

İyi yolda olduğumuzu vurgulayan teknik direktörümüz Fatih Terim takımın geliştirmesi gereken yönlerine vurgu yaparak, "Oyunumuzun bir çok yerini geliştirmeliyiz. Şu an futbolumuza mükemmel dememiz doğru olmaz. Oyun içindeki istikrarı devam ettiren bir Galatasaray olmalı. Bunu 90 dakika bırakmadan devam eden bir Galatasaray olmalı. Zaman zaman tempomuzda düşüklük oluyor, zaman zaman gereksiz pas hataları yapıyoruz. Bunlar oyunu kontrolünde bulundurmak isteyen bir takım için doğru işler değil. Saha içinde her geçen gün oynadığından zevk alan bir oyuncu grubu görmek beni mutlu ediyor. Çok şükür buradan 3 golle, 3 puanla ayrıldık. Bununla birlikte, defansımızın deplasmanda 1-2 pozisyon dışında fırsat vermemesi sevindirici. Perşembe günü bir maçımız vardı. Birkaç oyuncuyu dinlendirdik ama, mental olarak konsantremiz var. Bir veya iki gün izni hak ettiler. Sonradan tekrar başlayacağız. "şeklinde konuştu.

Maç içindeki sakatlıklar hakkında değerlendirmede bulunan hocamız "Saracchi küçük bir şey hissetti. Sprinter bir oyuncu. Bunu da hiç esirgemiyor. Her maç oynamaya başladı. Leipzig de her maç oynamadığı için ufak tefek sıkıntı olabilir; ama büyük bir şey olacağını düşünmüyorum. Umarım Falcao'da ve Saracchi'nin MR'ında bir şey çıkmaz" diyerek sözlerini noktaladı.