5 Şubat 2020 Çarşamba 23:04

Teknik direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik direktörümüz Fatih Terim'den açıklamalar

Teknik direktörümüz Fatih Terim, 2-0'lık Alanyaspor yenilgisinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

 Kadrodaki rotasyonun, kupanın ciddiye alınmadığı şeklinde bir algı yaratmaması gerektiğini dile getiren hocamız, son düdüğe kadar turun peşinden takım olarak koşacağımızı vurguladı.

Teknik direktörümüz Fatih Terim'in maçı sonu yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Kupaya önem vermiyoruz diye bir şey yok. Kupayı önemsiyoruz. Galatasaray bir kupa varsa onu almak ister, bu hedefi de çok önemli bir yere koyar. Rotasyon bizim için zaruri idi. Devre arası Martin, gripten dolayı oynayamayacağım dedi. Sonuç olarak bunun ikinci maçı var. Birinci ayakta rakibi tebrik ederiz, kazandılar. Oynayacağız ve deneyeceğiz. Henüz bitmedi."

"Ben 7-8 oyuncuyu rotyasyon yaptığım vakit bu kupayı önemsemediğimiz sonucu çıkmasın. Gol yediğimiz 20. dakikaya kadar kalemizde bir pozisyon görmedik. Direkten dönen topumuz var. Diğer golü de ikinci toptan yedik ve mağlup olduk. Bazı arkadaşlarımız görmüş olduk. Hangi oyuncu ne kadar yardım edecek veya edebilir bunu görmüş olduk. İstemediğimiz bir sonuç oldu. Bu sonucun altından Galatasaray kalkabilir. Henüz son düdük çalmadı, son düdükten sonra kazanamazsak tebrik ederiz."