6 Ağustos 2019 Salı 19:20

TFF Süper Kupa basın toplantısı düzenlendi

TFF Süper Kupa basın toplantısı düzenlendi

Futbol Takımımız ile Akhisarspor arasında 7 Ağustos Çarşamba günü Ankara Eryaman Stadyumu’nda saat 21:30’da başlayacak olan Süper Kupa mücadelesi öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya katılan Futbol A Takım Yardımcı Antrenörümüz Levent Şahin ve Kaptanımız Selçuk İnan yarın oynanacak final karşılaşmasıyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Yardımcı Antrenörümüz Levent Şahin şunları söyledi:

“Biz de geçen senenin şampiyon takımı olarak buraya geldik. İki kupa ile bitirdik, yarın umarım üçüncü kupayla yeni sezona başlarız. Çok değerli bir rakip ile karşılaşacağız. Umarım Mehmet Hoca’nın katkılarıyla layık oldukları yere, Süper Lig’e en kısa sürede geri dönerler. Geçen seneki şampiyonlukla alakalı birkaç şey söylemek istiyorum. Zorlu bir süreçten geçtik ve iki kupanın sahibi olduk. Sizlerin huzurunuzda bu süreçte sonsuz emekleri olan personelimiz, çalışanımız ve büyük Galatasaray Taraftarına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İnşallah yarın onlara bir kupa daha armağan ederek yeni sezona başlarız. Rakibimize başarılar diliyorum. Futbol seyri ve keyfi açısından da hem ekranları başında hem de tribünlerde izleyen herkes için keyifli bir maç olur umarım.

Ortada bir kupa var, hazırlık maçından öte bir maç olarak düşünüyoruz. Kupanın olduğu her yerde biz Galatasaray camiası olarak elimizden gelenin en iyisini yaparak en büyük aday olduğumuzu göstermek istiyoruz. Hazırlık maçından ziyade seyir ve futbol keyfi açısından daha önemli bir karşılaşma olduğunu düşünüyorum.”

Kaptanımız Selçuk İnan ise şu ifadeleri kullandı:

“Hepiniz hoş geldiniz. Yanlış hatırlamıyorsam bu Akhisarspor ile oynayacağımız üçüncü finalimiz. Bu vesileyle Akhisarspor camiasına bu sene başarılar dilemek bir yandan da kendilerini tebrik etmek istiyorum. Belki kolay gibi görünebilir ama böyle finallere çıkmak, kupayı kazanmak için mücadele etmek kolay bir şey değil. Dolayısıyla onları tebrik ediyorum. Yarın zor bir maç olacak bunu biliyoruz. Mehmet ağabeyi de yakından tanırım, eski takım arkadaşım. Çok da iyi bir hoca, iyi bir takım kurduğundan eminim. Yarın güçlü bir takım karşımızda olacak. İnşallah iyi bir futbolla, hak edenin kazandığı güzel bir maç olur.”