15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:30

Akhisarspor maçı için Sivas’ta bulunan taraftarlarımızın dikkatine

Akhisarspor maçı için Sivas’ta bulunan taraftarlarımızın dikkatine

Futbol takımımız, Ziraat Türkiye Kupası finalinde bugün Sivas’ta Akhisarspor ile karşılaşacak. Bu karşılaşmayı takip edecek Sivas’taki taraftarlarımızın dikkat etmesi gereken Sivas İl Spor Güvenlik Kurulu’nun uygulamaları ve güvenlik tedbirleri şöyle:

  • Finalde; Galatasaray taraftarları için Batı ile Güney tribünleri, Akhisarspor tarafları için Doğu ile Kuzey tribünleri tahsis edildi.
  • Stadyum kapıları saat 18:00'de açılacaktır.
  • Taraftarlarımızın stada giriş yaparken, Sultan Şehir Bulvarı'ndan Farabi Caddesi'ne dönüş yapmadan Yozgat yönünde doğru devam edip, Taha Akgül Kapalı Spor Salonu'nun hemen arkasından, Fuar Alanı Otoparkı'na doğru yönlenip güney taraftan stadyuma ulaşması gerekmektedir. Konu güzergâhları altta renklendirilmiş şekildeki görsellerde bulabilirsiniz
  • Taraftarlarımız araçlarını, Fuar Alanı ve Spor Parkı otoparkına park edebilirler. 
  • Stadyum çevresinde ve içinde bulunan otoparklara sadece bu maça ilişkin üretilen, otopark kartlı araçlar alınacaktır.
  • Stada giriş yapacak taraftarlarımız, sadece Galatasaray logolu ve sarı-kırmızı bayrak, forma, atkı, bere vb. ürünlerle alınacak olup, farklı olan ürünlerle giriş kabul edilmeyecektir.
  • Siyasi-reklam içerikli pankart ve afişler içeriğine bakılmaksızın stadyuma alınmayacaktır.
  • Stadyuma alınması yasak maddeler: Bozuk para, çakmak, selfie çubuğu, parfüm ve deodorant şişeleri, lazer pointer, kamera, fotoğraf makinası, şarj cihazı, sarj güç adaptörü (powerbank), ses çıkaran araçlar (vuvuzela, megafon, düdük vb), tahta, demir sopalı bayrak flamalar, ağzı kapalı (cam-kutu) içecek kutuları, sırt çantası, valiz, ruhsatlı olsa dahi ateşli silahlar, kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddeler, uyuşturucu veya uyarıcı maddeler ve ilgili mevzuatın belirlediği esaslara aykırı olarak alkollü içecekler.