15 Mayıs 2019 Çarşamba 23:28

"İnşallah sezonu çifte kupayla tamamlarız"

"İnşallah sezonu çifte kupayla tamamlarız"

Futbol Takımımızın, Akhisarspor’u 3-1 mağlup ederek Türkiye Kupası’nı 18. kez kazandığı karşılaşmadan sonra kaptanımız Selçuk İnan yayıncı kuruluşu açıklamalarda bulundu.

Selçuk İnan şu ifadeleri kullandı:

“Çok mutluyum. Sekizinci sezonumda 12. kupamı aldım. Önemli bir iş başardığımı düşünüyorum arkadaşlarımla beraber. Üç gün sonra önemli bir maç oynayacağız. İnşallah bu sezonu çifte kupayla tamamlarız. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Çok mutluyuz, çok gururluyuz. Bu kupa taraftarlarımıza özellikle buraya gelen ve bizi destekleyen, her yere gelen fedakar, vefakar taraftarımıza armağan olsun. Onlara bu güzel günü yaşattığımız için mutluyuz.

Aslında hocamızın hep söylediği bir şey var. Maçı ne olursa olsun bırakmamamızı söylüyor. Bu artık oyuncuların kafasına iyice yerleşmiş durumda. Dolayısıyla geriye de düşsek herkes elinden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışıyor. Bugün de öyle oldu, geriden gelip kazanmak daha da mutlu ediyor. Güzel oldu.

Penaltı için bir şey söylemek istiyorum. Bazıları ‘neden Selçuk kullanmadı?’ diyebilir. Biliyorsunuz çoğu zaman kullandım, hayatım boyunca da sorumluluktan hiç çekinmedim. Tahtaya hoca isim yazıyor, hoca da Diagne’ye tabii ki güveniyor. Tahtada onun ismi yazıyordu, dolayısıyla o kullanmak istedi. Yoksa ben olduğumda penaltıları kullanıyordum. Hocamız ‘istersen kullanabilirsin’ dedi ama Diagne kendini iyi hissediyordu ve kullanmak istedi. Sonuçta tahtada onun ismi yazıyordu. Kim atarsa atsın hiç önemli değil, kazandığımız için mutluyuz.”