25 Mayıs 2016 Çarşamba 15:09

Jan Olde Riekerink GSTV'ye Konuştu

Jan Olde Riekerink GSTV'ye Konuştu

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile finalde karşılaşacak olan Galatasaray'da teknik direktör Jan OldeRiekerink, mücadele öncesi görüşlerini Galatasaray Televizyonu'ndan Deniz Gülen'e aktardı.

Hollandalı teknik adam "Herkes bu maçın kulüp için ne kadar önemli olduğunu biliyor" diyerek şöyle devam etti: "Özellikle 6-0'lık Kayseri maçından sonra oyuncularım bu maçın ne kadar önemli olduğunun farkına vardı. Maç sonrası soyunma odasında herkesçok üzülmüştü. Çünkü Avrupa vizesi için iki yolumuz vardı ve kupadan başka bir yolumuz kalmamıştı. Hem kulüp hem de taraftarlar için umarım kötü geçen sezonu alınacak bir kupa zaferiyle telafi ederiz. Avrupa konusu, takım üzerinde baskıya neden olacaktır ama elimizdeki oyuncular baskıya alışkın oyuncular. Hatta bu tip ekstra baskılar daha iyi bir performans göstermenize neden olabilir."

Jan OldeRiekerink, "Finallerin takımı Galatasaray" tanımlaması için, "Galatasaray finaller oynamaya alışık bir takım. Her maçın da farklı bir havası var. Bizim için çok kolay bir sezon geçmedi. Geldiğimden bu yana altını çizdiğim bir konu var: Takım olmak. Her geçen gün de birbirimize çok bağlandığımızı düşünüyorum... Zor olacaktır ama derbi maçlarında gösterdiğimiz performanslar bizim finale daha ümitli bakmamızı sağlıyor. Oyuncularımın da finale odaklandığını söyleyebilirim" diye konuştu.

Hollandalı teknik adam; sahaya çıkacak Galatasaraylı isimler ile ilgili olarak da "Sahada 11 oyuncu göreceksiniz. Ama nasıl oynamamız gerektiğini ve nasıl oynayacağımızı biliyoruz" dedi.