15 Ocak 2014 Çarşamba 22:50

Maç Sonu: Roberto Mancini

Maç Sonu: Roberto Mancini

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Ziraat Türkiye Kupası B Grubu'ndaki Tokatspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Roberto Mancini, bugün alınan galibiyetten ve takımın performansından memnun olduğunu belirterek, "İyi çalışan bir Galatasaray vardı. Çok pozisyona girdik. Kaç tane kaçırdığımızı sayamadım. Hem mental olarak hem de fiziksel olarak gelişen bir Galatasaray var. İlerleyen günlerde daha da iyi olacağız" diye konuştu.

Profesyonel sözleşme imzalanan İbrahim Coşkun'la ilgili görüşlerinin sorulması üzerine İtalyan teknik adam, "İbrahim Coşkun'la ilgili bir şeyler söyleyebilirim. O, geleceği olan bir futbolcu. Bugün ilk resmi maçına da çıktı. Onun adına mutluyum. Bence Süper Lig'de oynayabilecek kalitede. Profesyonel sözleşme imzaladı ve başka bir takıma da kiralanabilir" şeklinde konuştu.
 
Mancini, Tokatspor karşısında üçlü savunmayla oynamalarının ardından artık bu sistemle mi oynayacakları yönündeki bir soru üzerine, "Hazırlık ve kupa maçlarında elde ettiğiniz en büyük avantaj, yeni şeyler deneyebilmenizdir. Bu yüzden üçlü defans deniyoruz. Bu tip maçlarda da oynayarak sistemi benimsemeye çalışıyoruz. Bu demek değil ki dörtlü sisteme dönmeyeceğiz. Önemli olan birçok sisteme adapte olabilmek" yanıtını verdi.