29 Ocak 2014 Çarşamba 23:28

Maç Sonu: Roberto Mancini

Maç Sonu: Roberto Mancini

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Sanica Boru Elazığspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Roberto Mancini, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak, "Stoper mevkisi için bir kaç oyuncu üzerinde çalışıyoruz. Bu mevkiye bir oyuncu almak istiyoruz" dedi.

İtalyan teknik adam, Dany ile ilgili yöneltilen soruya ise "Dany iyi bir insan ve futbolcu ama maalesef federasyonun yabancı oyuncu kuralından dolayı bizde oynaması söz konusu değil. Önünde Dünya Kupası da var ve oynayabileceği bir takıma gitmesi ve devamlı oynaması onun için daha iyi" değerlendirmesinde bulundu.

Mancini, takıma çok sayıda genç oyuncunun transfer edilmesinin köklü bir değişiklik olarak nitelendirilmemesi gerektiğini vurgularken, "Takımda inanılmaz düzeyde köklü bir değişim yok. Gençleştirme anlamında takviyeler var ama ilk 11'de 10 oyuncunun değişeceği anlamına gelmez. Alternatif olarak düşünülerek aramıza katılan isimler de var" diye konuştu.

Roberto Mancini ikinci yarıda forma giyemeyen Didier Drogba'nın durumunun ciddi olmadığını söyledi.Drogba'nın aynı ağrı hissettiği bölgeye daha önce de darbe aldığını ve tedbir amaçlı olarak ikinci yarıda oynatılmadığını anlatan Mancini, oyuncunun iki güne kadar düzeleceğini aktardı.

Mancini, kaptanlık hakkında gelen soruya ise, “Son maçlarımızda farklı kaptanlarla oynadık. Ben bunu bir ödül olarak nitelendiriyorum. Oyuncum iyi bir performans sergilediğinde kaptanlık için tercihimi ondan yana kullanıyorum. Bu nedenle farklı oyuncuları kaptan olarak gördük ve bundan sonra da görebiliriz. Sabri Sarıoğlu da iyi bir oyuncu. İyi oynadığında mutlaka kaptanlığı alacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." şeklinde cevap verdi.

Mancini, Galatasaray'ın son maçlarda gol yollarında yaşadığı sıkıntıyla ilgili olarak da, "Son vuruşlarda hem şansımızın yanımızda olması lazım hem de bizim maçlara iyi hazırlanmamız lazım. Bu olmadığında sıkıntı yaşıyoruz. Bugün son vuruşlarda iyiydik ama ne olursa olsun bu konuda daha etkili olmalıyız" değerlendirmesinde bulundu.